Fiat Egea ailesinin yeni üyesi: Fiat Egea City Sport

Türk otomobil kullanıcılarının en çok tercih ettiği araçların başında gelen Fiat Egea, geçtiğimiz ay makyajlı versiyonlarına kavuşmuştu. Sedan, hatchback ve station wagon sürümlerinin yanına dahil edilen 'Cross' versiyonu ile Egea ailesine etkileşim katmaya hazırlandığını işaret eden Fiat, şimdi de 'City Sport' adlı yeni donanım paketi ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

OTOMOTİV 02.12.2020, 01:26 Koray
Fiat Egea ailesinin yeni üyesi: Fiat Egea City Sport

Türk otomobil kullanıcılarının en çok tercih ettiği araçların başında gelen Fiat Egea, geçtiğimiz ay makyajlı versiyonlarına kavuşmuştu. Sedan, hatchback ve station wagon sürümlerinin yanına dahil edilen 'Cross' versiyonu ile Egea ailesine etkileşim katmaya hazırlandığını işaret eden Fiat, şimdi de 'City Sport' adlı yeni donanım paketi ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor.Versiyona özel renk seçeneği

'City Sport' donanım paketi, fiziksel açıdan değişimler içermeyecek olsa da; otomobilin karakterini çok daha sportif bir hale sokacak. Söz konusu donanım paketine özel olan 'gray metropoli' rengi, aracın parlak siyah parçaları ile kontrast oluşturarak ortaya hoş bir görüntü yansıtıyor. 

Modele özel olan 'Sport' logolarını dikiz aynalarının alt kısmına konumlandıran Fiat tasarımcıları, 'City Sport' versiyonunu tamamen LED ışıklandırma takımları ile kullanıcıların beğenisine sunacak. Söz konusu versiyon hatchback ve station wagon gövde tipleri ile satın alınabilecek.

Otomobilin dış tasarımında elde ettiği dinamizm, hayat alanına da en iyi biçimde yansıtılmaya uğraşılmış. Dışarıda minik dokunuşlar olarak karşımıza çıkan siyah renk, kabin içerisinde çok daha baskın bir karakter ortaya koyuyor. Direksiyon üzerinde bulunan detaylar ise otomobilin sportif havasını yansıtır özellikte. Klima kontrolleri ise krom ve siyah dokunuşlar ile hoş bir görünüm kazanmış durumda.Ülkemize gelmesine kesin gözüyle bakılıyor

'City Sport' versiyonuna özel olarak sunulan motor seçenekleri ise oldukça sınırlı. Söz konusu seçeneklerden ilki, Egea ailesine yeni katılan, 1.0 litre hacmine sahip üç silindirli ve turbolu 'FireFly' motor olacak. Motor, 100hp güç ve 190 Nm tork üretebiliyor.

Diğer ünite ise yakından bilinen 1.6 litrelik 130hp gücündeki 'Multijet' dizel motor olarak son kullanıcının karşına çıkacak.

An itibarıyla 'City Sport'un fiyatı ve diğer detayları kesinlik kazanmadı. Özel donanım paketinin Türkiye pazarına gelme olasılığı ise oldukça yüksek görünüyor.

Yorumlar (0)
hafif yağmur