Okan Bayülgen ifade verdi

Okan Bayülgen "Uykusuzlar Kulübü" adlı programında, Youtuber Muhammet Çumanoğlu'na ait bir videoyu yayınlayıp dalga geçtiği şikayeti üzerine savcılığa gelerek ifade verdi.

MAGAZİN 09.03.2020, 11:45
Okan Bayülgen ifade verdi

Ünlü sunucu Okan Bayülgen, "Uykusuzlar Kulübü" adlı televizyon programında, Youtuber Muhammet Çumanoğlu'nun bir videosunu yayınlayıp "gerizekalı" dediği gerekçesiyle, hakkında başlatılan soruşturma kapsamında adliyeye gelerek savcılıkta ifade verdi.

Youtuber şikayeti

Youtuber Muhammet Çumanoğlu, sunucu Kaan Okan Bayülgen ve program yaptığı televizyon kanalı hakkında, "hakaret" suçu ile Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na muhalefetten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu dilekçesinde, Youtuber Muhammet Çumanoğlu’nun dijital ve sosyal medya pazarlama yöneticiliği sertifikası ile ilişki koçluğu sertifikaları olduğu, Youtube’de özellikle kadın erkek ilişkileri üzerine çektiği videolarını yayınladığı 2 ayrı kanalı bulunduğu kaydedildi.

Şüpheli Kaan Okan Bayülgen’in, "Uykusuzlar Kulübü" adlı televizyon programında, Youtuber Muhammet Çumanoğlu’nun videolarından birinin bir kısmını yayınlayıp, dalga geçerek hakaret ettiği iddia edilen dilekçede, şunlar kaydedildi:

"Bu program kendi normal zamanında yayınlandığı gibi programın Youtube kanalında da yayınlanmıştır. Bu durum kitap yazma çalışması yürüten ve uzmanlaştığı bu alanda iş yeri açmayı planlayan müvekkili rencide etmesinin yanı sıra çok zor durumda bırakmıştır. Bu söylem ve eylemler müvekkilin, çevresinde ve Youtube kanalındaki aboneleri karşısında küçük düşmesine neden olmuştur. Gerekli soruşturmanın yapılarak kamu davası açılmasını talep ederiz."

Okan Bayülgen'in ifadesi

Suç duyurusu işleme koyan soruşturma savcılığı, ünlü sunucu Kaan Okan Bayülgen'i ifade vermeye çağırdı.

"Şüpheli" sıfatıyla ifadesi alınan Kaan Okan Bayülgen, haftalık olarak "Uykusuzlar Kulübü" adlı adlı programı sunduğunu ve müştekiyi tanımadığını ifade etti.

Kaan Okan Bayülgen, programda ekibi aracılığıyla sosyal medya ve ulusal medya üzerinden tespit edilen videolar hakkında yorumlar yaptığını anlattı.

Okan Bayülgen ifadesinde şunları söyledi:

"Müştekinin yayınladığı ve benzeri videolar çeken kişilerle ilgili program sırasında tanımlama yaptım. Sosyal medya üzerinden duygusal ilişkiler ve aşk üzerine yorumlar yapıp görüşlerini sunan, ahkam kesen kişiler hakkında ‘gerizekalı’ ibaresini kullandım. Bu ifadenin müşteki ile ilişkisi olmadığı, programın yayın akışından anlaşılacaktır. Genel bir tanımlama yaptım. Şahsın videosu bu sırada yayınlanmaktaydı. Tanımlamam genel ve soyuttur. Müştekiye yönelik değildir. Suç kastım da yoktur. Hakkımda takipsizilik kararı verilmesini talep ediyorum."

Savcılık, şüpheli Okan Bayülgen’in üzerine atılı suçun uzlaştırma kapsamında olması sebebiyle, soruşturma dosyasını Uzlaştırma Savcılığına gönderdi.

Tarafların uzlaşıp uzlaşmayacağı ya da Okan Bayülgen hakkında dava açılıp açılmayacağı önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Yorumlar (0)
28
az bulutlu