Athena'dan İmamoğlu'na ziyaret!

Athena grubunun kurucuları Gökhan ve Hakan Özoğuz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Saraçhane'deki makam odasında ziyaret etti.

MAGAZİN 04.07.2019, 15:49 Banu Fırıncılar
Athena'dan İmamoğlu'na ziyaret!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisini ziyaret eden Athena grubunun kurucuları Gökhan ve Hakan Özoğuz'u Saraçhane'deki makam odasında ağırladı. 

Ekrem İmamoğlu, Özoğuz kardeşleri, "Politika, politika… İnsan sıkılıyor bazen. Günün yarısını farklı kesimlere, sanatçılara mı ayırsak?"  sözleriyle karşıladı. İmamoğlu ve Özoğuz kardeşler, baş başa keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Ayrıca, makam odasında yer alan ünlü Atatürk portresi önünde poz vermeyi de ihmal etmediler.

"Kol kola hep beraber işler yapacağız"

İmamoğlu ve Özoğuz kardeşler, makam odasının çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladılar. 

İmamoğlu, "Benim uzun yıllardır keyifle takip ettiğim 2 kardeş, tabi grupları da aynıydı. Sadece sanatları değil, bence ülkeye, dünyaya, insana yaklaşımları ve manevi taraflarıyla çok beğendiğim 2 insan ama bir yönüyle de 2 hemşehri. İstanbul'da beraber yaşıyoruz. Beni ziyarete geldiler. Keyif aldım. Bol bol şarkı söyledik içeride diyeceğim, inanmayacaksınız." ifadelerini kullandı.

İstanbul'un lehine konuları ve sanatı konuştuklarını aktaran İmamoğlu, "İstanbul'un her noktasına katkı verme konusunda fedakarlıklarından bahsettiler. Dolayısıyla şimdi daha güçlü hissediyorum kendimi. Herkesin bana güç katması, benim için muazzam bir motivasyon İstanbul adına. Artık kol kola hep beraber işler yapacağız İstanbul'da." dedi. 

"İlk defa bir siyasiyi gönülden sevdik"

Gökhan Özoğuz, "Seçim sürecinde kendi şarkınızı duyunca neler hissettiniz?" sorusuna, şöyle karşılık verdi:

"Biz o sırada Halk TV'yi izliyorduk. Ekrem Bey'in konuşması bitti, şarkı girdi. Ben şok oldum. 'Her şey güzel olacak' çalıyor dedim. Orada inanılmaz mutlu olduk. 2000 senesinde yaptığımız bir şarkı, ilk defa bu şekilde ortaya çıkıyor. Her zaman çalıyoruz konserlerimizde. Özellikle bizim jenerasyonumuz siyaset konusuna çok fazla girmezdi zamanında. Sadece bilirdik. Biz, Özal dönemi gençleriyiz. Her dönem ülkenin durumuna göre siyasiler gelirler ve doğru işler, dışarıdan bakıldığında tersmiş gibi görünse de illa doğruya döner o."

"Gördüğümüz dakikadan itibaren gözlerimiz parladı"

"Biz, Ekrem Bey nezdinde ilk defa bir siyasiyi sevdik gönülden. Çünkü barış, kucaklama, anlayış, herkese aynı şekilde eğilme, sanata, eğitime, toplumun ihtiyacı olan her şeye karşı yaklaşım modeli bizi çok kavradı." ifadelerini kullanan Gökhan Özoğuz, sözlerine şöyle devam etti:

"Eminim başka siyasetçilerin de toplum tarafından benimsenmişliği vardır, eminim onlar da doğrulardır ama bizim meşrebimizce bize çok yakın geldi. Gördüğümüz dakikadan itibaren gözlerimiz parladı. Bizim için en önemli olan şey, ülkenin, bayrağın, vatanın her tarafında, sevgiyi ve umudu aşılıyor olması her şeyi bitirdi bizde." 

"Biz, birleştirenin her zaman arkasındayız"

Hakan Özoğuz ise "Her şey güzel oldu mu?" sorusuna, "Oldu. Daha da olacak. 'Bir şey söyledikçe olur' derler. İnanarak söylüyoruz. Herkes inanarak söylüyor. Ve öyle olacağına inanıyoruz. Zamanla göreceğiz. Biz, birleştirenin her zaman arkasındayız." karşılığını verdi.

Bu sözler üzerine Ekrem İmamoğlu, "Eğer ülke çok daha güzel olursa, biz daha coşkulu besteler istiyoruz." dedi. 

Yorumlar (0)
açık