Aşık Veysel'in ikinci kuşak torunu, ünlü ozanın son şiirine klip çekti

Aşık Veysel'in ikinci kuşak torunlarından biri olan Ezgi Arıkan, vefatının 49. yılında Aşık Veysel’in son şiiri ve dedesi Bahri Şatıroğlu’nun bestelemiş olduğu "Gelmez Yola Gidiyorum"u seslendirdi.

KÜLTÜR-SANAT 22.03.2022, 16:53 23.03.2022, 11:41 Ömer Aksan
Aşık Veysel'in ikinci kuşak torunu, ünlü ozanın son şiirine klip çekti

Sosyal medya hesaplarında yayınlanan klipte Arıkan, büyük dedesi Aşık Veysel ile düet yaparak eseri yorumladı.Aşık Veysel’in son şiirini seslendirdi

Müzisyen ve eczacı Arıkan, dedesinin hikâyeleri ve eserleriyle büyümenin kendisini müziğe doğru yönlendirdiğini söyleyerek, ünlü halk ozanının yaşama veda edişinin yıldönümü vesilesiyle bu çalışmayı ortaya koyduğunu belirtti.

Aşık Veysel'in torunu olan Filiz Şatıroğlu Arıkan'ın kızı Ezgi Arıkan ise şunları aktardı:

" 'Gelmez Yola Gidiyorum', büyük dedem Aşık Veysel Şatıroğlu'nun son şiiri. Dedem yaşama veda ettikten sonra dedem Bahri Şatıroğlu, şiiri besteleyerek türküye dönüştürmüş. Onlar gittiler fakat ışıkları hala üstümde ve bu değerli miras sonuna kadar benimle kalmaya devam edecek. Gökyüzünden benimle gurur duyduklarına ve beni dinlediklerine eminim. Genç bir müzisyen olarak Aşık dedemin 49. ölüm yıldönümünde ona özlemimi ve hayranlığımı ifade etmek için bu oldukça değerli türküyü kendi tarzımda yorumlamaya çalıştım. Umarım dinleyenler de benim duygularımı paylaşır."

Yorumlar (0)
24
açık