Türkiye'den 54 ülkeye tıbbi yardım!

Türkiye'nin, dünya genelinde 54 ülkeye test kiti, eldiven ve maske gibi tıbbi malzeme gönderdiği belirtildi.

GÜNDEM 25.04.2020, 15:22
Türkiye'den 54 ülkeye tıbbi yardım!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, dünya genelinde 54 ülkeye test kiti, eldiven ve maske gibi tıbbi malzeme gönderen Türkiye'nin bu zorlu zamanda insani sorumlulukla birçok ülkeye ve müttefikine destek olduğunu kaydetti.

Fahrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı İngilizce paylaşımda, Türkiye'nin gerekli bütün tıbbi malzemelerin üretilmesi için ortaya koyduğu seferberliğin meyvelerini verdiğini dile getirdi.

"Sahra" adlı milli solunum cihazının seri üretimine çok yakında başlanacağı müjdesini veren Fahrettin Altun, Türkiye'nin dışardan tıbbi malzeme tedarik etme ihtiyacı duymamasını sağlamakta kararlı olduklarını belirtti. Fahrettin Altun, şöyle dedi:

"Dünya genelinde 54 ülkeye test kiti, eldiven ve maske gibi tıbbi malzeme gönderdik. Türkiye bu zorlu zamanda insani sorumlulukla birçok ülkeye ve müttefikine destek oluyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Kovid-19 ile mücadele kapsamında bir yandan tek tek ülkelere yardım etme girişimlerine bir yandan da ortak bir müdahale oluşturulmasına yönelik küresel girişimlere öncülük ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın koronavirüs diplomasisi kapsamında yaptığı son görüşmelerden bazıları Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile gerçekleşti. Görüşmelerde mevcut kriz ve salgın sonrası dönemde atılacak adımlar ele alındı." 

Tüm vatandaşlara 1 GB internet

Fahrettin Altun, 176 milyon liralık ilave bir yardım paketiyle devletin vatandaşlara ramazan ayında da destek olmayı sürdüreceğini belirterek, bütün vatandaşlara, sevdikleriyle görüşebilmeleri için ilave 1 GB internet tanınacağını da hatırlattı.

Yorumlar (0)
24
açık