Sosyal mesafeyi konuşurken Gebze-Harem dolmuşu...

İstanbul'da koronavirüs tedbirleri dahilinde toplu ulaşım araçlarında denetimler gerçekleştirildi. Yapılan denetimlerde yayınlanan genelgeler ve sosyal mesafe kurallarına rağmen Gebze-Harem arasında seyreden bir dolmuşta vatandaşların tıklım tıklım seyahat ettiği görüldü.

GÜNDEM 29.03.2020, 22:02 Burak!
Sosyal mesafeyi konuşurken Gebze-Harem dolmuşu...

Koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına alırken, ülkemizde de vaka sayıları ve can kayıpları her geçen gün giderek artıyor.

Virüsün yayılmasını ve can kayıpları önlemek amacıyla vatandaşlara zaruri ihtiyaçları dışında dışarı çıkmamaları yönünde uyarılar yapılırken, hükümet tarafından tedbirler de sıkılaştırılıyor.

Sosyal mesafe uygulaması üzerinde duruluyor

Uzmanlar tarafından sık sık evde kal çağrısının yanı sıra, dışarı çıkmak zorunda kalan vatandaşlara da sosyal mesafenin korunması çağrısı yapılıyor ve özellikle toplu taşımaların fazla doldurulmaması ve dikkat edilmesi söyleniyor.

Toplu ulaşım araçlarına denetleme

Bugün birçok vatandaş uyarılara kulak asarak sokakları boş bırakırken, İstanbul'da toplu taşımalarda da yetkililer tarafından denetimler yapıldı.

Yapılan denetimlerde Gebze-Harem hattındaki minibüsteki vatandaşların sosyal mesafe bir yana, adeta burun buruna gittikleri tespit edilirken, eldiven ve maske önlemlerini de almadıkları görüldü.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu