PKK'nın kış üslenmesine darbe!

Diyarbakır ilinin Lice ilçesinde gerçekleştirilen operasyonlarda bölücü terör örgütü PKK üyesi teröristlerin kullandığı sığınak belirlendi. Kar yığınları içerisinde yapılan aramalarda 18 el bombası, 500 kilogram amonyum nitrat ve 300 gram C-4 patlayıcı bulundu.

GÜNDEM 16.01.2020, 11:59 16.01.2020, 12:03
PKK'nın kış üslenmesine darbe!

Diyarbakır ilinin Lice ilçesinde gerçekleştirilen operasyonlarda bölücü terör örgütü PKK mensubu teröristler tarafından kullanılan sığınak tespit edildi.

Kahraman Mehmetçik’in kar yığınları içinde yaptığı arama tarama faaliyetlerinde 18 adet el bombası, 500 kilogram amonyum nitrat ve 300 gram C-4 patlayıcı bulundu.

Operasyona ilişkin Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Yücel Kır operasyonunun Lice ilçesi kuzeyinde kalan dağlık ve kırsal alanında 14 Ocak 2020 Salı günü başlandığı ve başarılı bir şekilde tamamlandığı vurgulandı.

Diyarbakır Valiliğinin açıklamasında bölücü terör örgütü PKK mensupları tarafından kullanılan kış sığınağının tespit edildiği ve deliller toplandıktan sonra patlatılarak kullanılamaz hale getirildiği belirtildi.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Gerçekleştirilen temas ve adli arama neticesinde, bahse konu sığınak, ağaçlık, kayalık alan ve toprağa gömülü jelikan bidon içerisinde 18 adet el bombası, 500 kilogram amonyum nitrat, 300 gram C-4 plastik patlayıcı, 2 adet roketatar mühimmatı, 5 adet roketatar mühimmatı sevk fişeği, 40 adet büyük pil, 350 adet tüfek askı kayışı, 210 adet palaska, 15 adet terörist kıyafeti ile 500 kilogram gıda malzemesi ve çok sayıda giyim malzemesi ele geçirilmiştir"

Delil niteliğindeki malzemelere el konulduğunun altı çizilen açıklamada el bombası, mühimmat, patlayıcı madde, amonyum nitrat ile diğer malzemeler patlayıcı madde imha timi tarafından yerinde imha edildiği belirtildi.

Ayrıca açıklama Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında 'terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak' suçundan soruşturma başlatılan A.A ve V.A. isimli şahısların yakalanarak adli işlemlere başlanıldığı bilgisi de verildi.

Kararlılık vurgusu yapılan açıklama şu şekilde sonlandırıldı:

"Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir.”

Yorumlar (0)
15
açık