Doğa Koleji'nde devir gerçekleşti!

Doğa Koleji'nde yaşanan kriz sonrası İTÜ Vakfı arasında yapılan görüşmeler tamamlandı. "Asist Öğretim Kurumları Anonim Şirketi"nde devir işlemi dün yapıldı, bugün ise tescillendi.

GÜNDEM 16.01.2020, 11:56 16.01.2020, 12:42
Doğa Koleji'nde devir gerçekleşti!

Saçaklıoğlu ailesi şirketin yönetiminden ayrıldı, şirketin yönetimine tek isim girdi. İTÜ Geliştirme Vakfı Başkanı olan Serhat Özeren Asist Öğretim Kurumları'nın Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Doğa Koleji'nde ne oldu?

Doğa Koleji, bir süredir yaşadığı ekonomik sıkıntılardan dolayı öğretmenlerin maaşlarını ödeyemedi. Aylarca maaş alamayan öğretmenler protestoya başladı ve derslere girmedi. Bir protesto da eğitimin aksamasından dolayı velilerden geldi.

Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Saçaklıoğlu, Doğa Koleji’nin devri ile ilgili yürütülen görüşmelerin 13 Aralık 2019'da son aşamaya geldiğini fakat ayrıntılı bilgilendirmenin, 14 Aralık 2019'da yapılacağını duyurmuştu.

İTÜ'den 30 Aralık 2019'da yapılan açıklamada ise, şu ifadeler kullanılmıştı:

"Türkiye’de yaşanan büyük dönüşümün bir parçası olan İstanbul Teknik Üniversitesi, Doğa Koleji’ni bünyesine alma kararı vermiştir. Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın yönettiği süreç, Doğa Koleji’nin borçlarının yapılandırılması ve Doğa Koleji’nin tamamen İTÜ’ye geçmesi konularında uzlaşma ile sonuçlanmıştır. Çocuklarımızın geleceklerini düşünme ve öğretmenlerimizle birlikte kaybettikleri zamanı telafi etme vaktidir. Vakıfbank, Ziraat Bankası, Denizbank ve Garanti Bankası'nın katkılarıyla gerçekleşen borç yapılandırması ve devrin gerçekleşeceği yapı en kısa zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır."

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu