MİT'ten Sincar'da nokta operasyon: Terörist Agit Gever öldürüldü

MİT’in Irak'ın kuzeyindeki Sincar'da düzenlediği operasyonda terör örgütü PKK/KCK'nın sözde genel kurye sorumlusu 'Agit Gever' kod adlı Yılmaz Bayram etkisiz hale getirildi.

GÜNDEM 04.08.2023, 10:34 Şeyda Gül
MİT'ten Sincar'da nokta operasyon: Terörist Agit Gever öldürüldü

Milli İstihbarat Teşkilatı, terör örgütü PKK’ya ağır darbe vurmaya devam ediyor. 'Agit Gever' kod adlı terörsit Yılmaz Bayram'ın, Irak Sincar'da Türkiye karşıtı eylem hazırlığında olan örgüt mensuplarına silah ve mühimmat sağladığı bilgisini edinen MİT, düğmeye bastı.

MİT’ten nefes kesen operasyon

Irak ve Suriye arasında örgüt için kritik görevler üstlenen, ülkemize ve güvenlik güçlerimize yönelik gerçekleştirilen eylemlerin aktarım ve lojistik faaliyetlerini yürüten Yılmaz Bayram hedef listesine dahil edilmesinin ardından yakın takibe alındı. MİT’in görevlendirdiği saha ajanları, Agit Gever Kod Yılmaz Bayram’ın silah ve mühimmat sevkiyatı yapacağı bilgisini üzerine harekete geçti. Operasyon için en uygun zaman seçilerek Sincar’da başlatılan operasyonda terörist Bayram, etkisiz hale getirildi. Teröristin sevkiyat hazırlığı yaptığı silah ve mühimmatlar ise imha edildi.

Agit Gever kod adlı Yılmaz Bayram kimdir?

Terör örgütü PKK/KCK’nın kırsal kadrolarına 2010 yılında katılan Agit Gever Kod Yılmaz Bayram, 2011-2016 yılları arasında yurtiçinde Hakkâri ili mücavirinde güvenlik güçlerimize ve sivil halka karşı çok sayıda terör eyleminin içerisinde bulundu. 2015 yılında YPS kurucuları arasında yer alarak Hendek-Barikat olaylarında sorumlu düzeyde faaliyet yürüten terörist Bayram, 2016 yılında Irak/Sincar ve Irak/Soran bölgelerine geçti.

2018 yılının ikinci yarısı itibariyle Suriye/Haseke bölgesine geçiş yapan terörist Bayram, Rumeylan ile Kamışlı bölgelerinde terör eylemlerine dahil oldu. 2020 yılı itibariyle tekrar Irak/Sincar’a geçen terörist Bayram, burada PKK/KCK-YBŞ Genel Kurye Sorumlusu olarak faaliyet yürüttü.

Yorumlar (0)