İmamoğlu: "Suç duyurusunda bulunacağız"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yayınladığı videoda "Haydarpaşa ve Sirkeci ihalelerinden İBB iştirakleri hukuksuzca elendi. Hem mahkemeye taşıyacağız hem de suç duyurusunda bulunacağız" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 18.10.2019, 19:14 18.10.2019, 19:22
İmamoğlu: "Suç duyurusunda bulunacağız"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haydarpaşa ve Sirkeci tren garları için yapılan ihalelere gireceklerini ve satılmak istenen binaları İBB bünyesine katacaklarını duyurmuştu. İBB'nin iki gar binasının satışı için yapılan ihalelerden elenmesi üzerine Ekrem İmamoğlu ateş püskürdü.

"Daha düne kadar İBB’nin bir çalışanı olan kişinin şirketine..."

İmamoğlu, "Bu akşam, bizim davet edilmediğimiz bir toplantıda içeride kim olduğu belli olmayan, daha düne kadar İBB’nin bir çalışanı olan, 3 bin lira maaş alan kişinin şirketine İstanbul’un en kıymetli Haydarpaşa ve Sirkeci garlarının arkalarındaki kullanım alanlarını, ticari faaliyet yapılmamak kaydıyla, 350 bin lira bedelle bizden habersiz verdiler. Kınıyorum, gereğini yapacağımıza bütün vatandaşlarıma söz veriyorum." diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu, Pazartesi günü vatandaşı temsil etmek adına katılmak isteyen bütün avukatlarla suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.
 

Yorumlar (0)
24
az bulutlu