Trump'tan Erdoğan'ın paylaşımına yanıt!

ABD Başkanı Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünkü Twitter mesajını "Terörizmi yenelim" cevabıyla alıntıladı.

DÜNYA 18.10.2019, 19:26 18.10.2019, 19:32
Trump'tan Erdoğan'ın paylaşımına yanıt!

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye ve ABD arasında Suriye konusunda sağlanan mutabakata ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüştüğünü söyledi.

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yeni görüştüm"

Trump yaptığı Twitter paylaşımında, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yeni görüştüm. Kendisi bana küçük çaplı keskin nişancı ve havan ateşlerinin bertaraf edildiğini söyledi. Ateşkes ya da ara verme; Erdoğan da Kürtler de buna istekli. Ne yazık ki yıllar önce bu düşünce yoktu. Bunun yerine, her zaman çok zayıf bandajlarla ve yapay bir şekilde tutuldu. Her iki tarafta da iyi bir irade mevcut ve başarı için bu gerçekten iyi bir şans. Avrupa ülkeleri DEAŞlı savaşçıları almaya ilk kez niyetli. Bu iyi ama geç bir haber. Biz onları yakaladıktan sonra yapılmalıydı. Neyse, büyük bir ilerleme kaydedildi" ifadelerine yer verdi.

"Terörizmi yenilgiye uğratalım"

Trump, dün gece Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine yolladığı, "Sayın Başkan, insanlığın baş düşmanı olan terörizmi yendiğimizde daha birçok can kurtarılacak. Bu ortak çabanın bölgemizde barışı ve istikrarı destekleyeceğinden eminim" mesajını alıntıladı ve "Terörizmi yenilgiye uğratalım" şeklinde paylaştı.

Yorumlar (0)
23
açık