Çavuşoğlu, Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğine sert dille karşı çıktı

Basın mensuplarının İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği hakkındaki sorusu üzerine konuşan Çavuşoğlu, Türkiye’nin bu konuya yanıtını şu şekilde dile getirdi: “NATO’ya müttefik olacak ülkelerin PKK/YPG terör örgütlerine destek vermemesi gerekir.”

GÜNDEM 14.05.2022, 20:38 Başak Çetin
Çavuşoğlu, Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğine sert dille karşı çıktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Toplantısı münasebetiyle Almanya’nın başkenti Berlin’de bulunuyor. Toplantı öncesinde basın mensuplarıyla Berlin’de bir araya gelen Çavuşoğlu, soruları yanıtladı. Çavuşoğlu’na sorulan sorular arasında Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliği de vardı.“NATO müttefikleri, terör örgütlerine destek olmamalı”

Bu soruya yanıt veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin konu hakkındaki yanıtını şu şekilde dile getirdi: “NATO’ya müttefik olacak ülkelerin PKK/YPG gibi terör örgütlerine destek vermemesi gerekir.”“Bu iki devlet de terör örgütlerine destek sağlıyor”

Bakan Çavuşoğlu, sözlerine şu ifadelerle devam etti: “Bu iki ülke de açık şekilde terör örgütlerine destek vermektedir. Bu sebeple iki ülkenin de dışişleri bakanları ile görüşeceğiz.”

Yorumlar (0)
18
açık