Bilecik'te tartışma yaratan anaokulunun avukatı konuştu!

Bilecik'te konuşma gecikmesi rahatsızlığı yaşayan çocuklarının özel bir anaokulunda sandalyeye bağlı olduğunu gören ailenin şikayeti üzerine anaokulunda yapılanlar gündeme gelmişti. O anaokulunun avukatı açıklama yaptı.

GÜNDEM 18.01.2020, 20:43
Bilecik'te tartışma yaratan anaokulunun avukatı konuştu!

Bilecik'te onuşma gecikmesi rahatsızlığı olan 3,5 yaşındaki çocuklarının gittiği özel anaokulunda bir sandalyeye bağlı görüntülerini gören İnce ve Oktay Tarakçı çiftinin şikayeti, anaokulunda yaşananları Türkiye'nin gündemine taşımıştı.

Büyük tartışma yaratan anaokulunun avukatı Cihat Gökdemir, olay hakkında bir basın toplantısı düzenledi. Avukat Gökdemir, fotoğraf karesinin fotoğrafçılar ve psikologlar tarafından incelendiğini, inceleyen kişilerin fotoğrafın "kurgu" olabileceğini belirttiğini söyledi. Gökdemir, fotoğrafı çeken kişilerin olayı ilk olarak okul yönetimi veya savcılığa bildirmeleri gerektiğini de eklerken fotoğrafın Kasım 2019'da çekildiğini öne sürdü.

İşte tartışma yaratan anaokulunun avukatı Gökdemir'in açıklamaları:

"Bilecik'te eğitime yapmış olduğu katkılarla birçok başarılara imza atmış, ödüller almış, böyle bir kurumu, asılsız haberler ve sosyal medyadan bir linç kampanyasına dönen bu durumu üzülerek takip etmekteyiz. Müvekkillerin de üzerlerine titrediği, haberlere çok sevdikleri konu ikiz kardeş olan çocuklarımızın yemek yerken bağlandıkları, sinirlenip tabaklarını döktüklerinde de yeniden yemek vermek yerine kuru ekmek verildiği şeklindeki korkunç ve asılsız iddiaların, müvekkil anaokulu yetkilileri tarafından veya bilgileri dahilinde gerçekleştirilmediğini önemle belirtmek isteriz. Bu menfur olayı gerçekleştiren kişi veya kişilerin ortaya çıkartılması için, devam etmekte olan savcılık soruşturması tarafımızca da titizlikle takip edilmekte olup, failin veya faillerin bir an önce adalet karşısına çıkarılarak en ağır şekilde cezalandırılması için elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Anaokulumuzda eğitim alan çocuklarımıza yapıldığı iddia edilen bu menfur muameleyi olay anında fotoğraflayan kişi veya kişiler, olayı derhal anaokulu yöneticilerine ve savcılığa bildirmesi gerekirken, aradan 2 ay gibi uzun bir süre geçtikten sonra sosyal medyadan duyurmaları, iyi niyetli hareket etmedikleri ve 'zarar verme kastıyla' hareket ettiklerini göstermektedir.

Çocuklarımızın kıyafetlerinden ve sınıftaki etkinlik materyallerinden, ilgili fotoğrafın 2019 Kasım ayı içerisinde çekildiği açıkça anlaşılmaktadır. Sosyal medyada yayınlanan fotoğrafın da tahlili gerekmektedir. Bahsi geçen fotoğraf karesini fotoğrafçılara ve psikologlara incelettiğimizde, diğer çocuklarımızın tepkileri, duruşları, devrildiği söylenen sandalyenin konumu gibi durumların, fotoğrafın bir kurgu olabileceği şüphesini uyandırdığını beyan etmişlerdir."

Yorumlar (0)
15
açık