Bakan Soylu duyurdu: Türkiye'ye teslim edildi

Süleyman Soylu, "İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısını planlayan Bilal Hassan'ı ülke dışına kaçıran Hazni Gölge'yi Bulgaristan'da tespit ettik. Akşam saatlerinde Edirne'den bize teslim ettiler." dedi. Öte yandan Soylu, Gabar'da ikisi gri kategoride olmak kaydıyla dört teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

GÜNDEM 11.01.2023, 01:05 11.01.2023, 01:17 Koray
Bakan Soylu duyurdu: Türkiye'ye teslim edildi

İçişleri Bakanı Soylu, bir televizyon kanalının canlı yayınında, gündeme dair değerlendirmeler yaptı.Terörle mücadele

Soylu'nun açıklamalarından satır başları ise şunlar:

"Eşi birkaç gün sonra doğum yapacak olan teğmenimiz, sıcak çatışmaya giriyor ve timiyle birlikte dört teröristi öldürüyor. Mağaranın yerini tespit ediyorlar. İkisi gri kategoride olmak kaydıyla dört terörist etkisiz hale getirildi. Gabar Dağı'nda yedi terörist vardı, dördü gitti şimdi üçü kaldı.İstiklal Caddesi'nde terör saldırısı

İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısını planlayan Bilal Hassan'ı ülke dışına kaçıran Hazni Gölge'yi Bulgaristan'ın Svilengrad bölgesinde yer alan Imperial Palace Otel'de tespit ettik. EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü) Interpol Daire Başkanlığı tarafından, 7 Ocak'ta Bulgaristan'daki Interpol biriminden Gölge'nin yakalanması ve ülkemize sınır dışı edilmesi talep edildi. Akşam saatlerinde Edirne'den bize teslim ettiler.Polislerin şark hizmeti ve çalışma periyodu

Polislerin iki şark hizmeti bir şarka indirebilir veyahut iki şarkı birleştirip bir yıl azaltabiliriz. Bu, terörle mücadeledeki gereksinime bağlı.

12/36 şeklinde çalışan polislerimiz, dört grup çalışacak ve dinlenmelerinden fedakarlık etmeyecek. 7 Ocak Cumartesi günü itibarıyla bu başladı."

Yorumlar (0)