1 yıldır haber alınamıyordu! Korhan Berzeg’in evinin yakınlarında kemik bulundu

Korhan Berzeg (84), Balıkesir'in Gönen ilçesindeki yazlık evinden ayrıldıktan sonra köpeği 'Tina' ile birlikte 312 gün önce kaybolmuştu. Berzeg'in evine yaklaşık 4 kilometre mesafede, bir dere kenarında kimlik ve kredi kartları ile kıyafet parçaları ve insan kemikleri bulundu.

GÜNDEM 24.04.2024, 01:37 24.04.2024, 01:43 Buse Önder
1 yıldır haber alınamıyordu! Korhan Berzeg’in evinin yakınlarında kemik bulundu

Balıkesir'de kaybolan ekonomist Korhan Berzeg'in akıbetiyle ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Cumhuriyet Savcılığı ve jandarma ekipleri, Berzeg'in bulunması için geniş çaplı bir soruşturma başlatılmıştı.

Bugün, Berzeg'in evine yaklaşık 5 kilometre mesafede bulunan ormanlık alanda, insana ait olduğu iddia edilen kemik parçaları ve eşyalar bulundu. Bulunan materyallerin Berzeg'e ait olup olmadığının belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildiği öğrenildi.

Valilikten açıklama geldi

Balıkesir Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, 17 Haziran 2023 tarihinde yazlık evinden köpeği Tina ile birlikte yürüyüşe çıkan Korhan Berzeg'e ait banka ve kimlik kartları ile kıyafet parçaları, 23 Nisan 2024 Salı günü Armutlu Mahallesi'ne yaklaşık 3 bin 500 metre mesafede, ormanlık ve engebeli bir arazide bulundu.

Olay yerinde inceleme yapan jandarma ekipleri ve Olay Yeri İnceleme timleri, bulunan materyalleri topladı ve detaylı bir araştırma başlattı. Ancak Berzeg'e ait olduğu düşünülen kemik parçalarının bulunmasıyla birlikte soruşturma daha da derinleşti.

Valilik açıklamasında, "Olay, Cumhuriyet Savcısı nezaretinde incelenmekte olup araştırma faaliyetleri devam etmektedir" denildi.

Ne olmuştu?

Korhan Berzeg, köpeği Tina ile yürüyüşe çıkmış ve 74 gün sonra köpeği evine geri dönmüştü. Ancak Berzeg'in kendisinden 312 gündür haber alınamıyordu. Bu yeni gelişmelerle birlikte Berzeg'in akıbeti hakkında merak ve endişe artarken, jandarma ve savcılık ekipleri olayın aydınlatılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar (0)