Bakan Soylu'dan AYM'nin Demirtaş kararına tepki

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Anayasa Mahkemesi'nin malum kararını içimize sindirmemize aklımız, vicdanımız ve yaşadıklarımız mani olmaktadır." dedi.

GÜNDEM 02.08.2019, 22:47
Bakan Soylu'dan AYM'nin Demirtaş kararına tepki

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) barış akademisyenleriyle ilgili verdiği hak ihlali kararıyla ilgili açıklamalar yaptı.

"MİLLETİMİZİN KESTİĞİ FATURADAN KAÇAMAYACAKLAR"

Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Her şey ortadayken, çukur ve barikat eylemlerini yıllarca ve defalarca ortaklık yaptıkları FETÖ üzerinden okuyarak bu suçu örtbas etmeye çalışmak, kurnazlık ve sinsiliktir. Oysa tarih, adalete ve gerçeklere teslimdir, kurnazlığa değil. Üstünü örtemeyecekleri gerçek şudur; çukur eylemleri sonrası orada yaşayan, evleri PKK'lılar tarafından işgal edilen, yakıp yıkılan halk, PKK'ya kabarık bir fatura kesti. Demirtaş ve PKK, bu faturadan kurtulmaya çalışıyor. Yakıp yıktıkları yerlerde bugün var olan huzuru kıskanıyor olabilirler. Bunu anlayabiliyoruz. Ancak PKK ve Demirtaş, milletin kestiği faturadan kaçamayacaklardır. Bu bağlamda AYM'nin malum kararını içimize sindirmemize aklımız, vicdanımız ve yaşadıklarımız mani olmaktadır. Demirtaş gibilere tarihi çarpıtma imkanı sağlamaları da ayrı bir üzüntümüzdür." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
23
açık