PTT'den tüm personele 2 bin TL'lik korona ikramiyesi!

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), yeni tip koronavirüs (Covid-19) süresince gişelerde ve dağıtım alanlarında Türkiye için fedakârca çalışan personeline net 2 bin liralık nakit destek ödemesi yapacağını bildirdi.

EKONOMİ 12.05.2020, 16:25 12.05.2020, 16:30
PTT'den tüm personele 2 bin TL'lik korona ikramiyesi!

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadelede baştan beri gece gündüz demeden fedakârlık göstererek çalışan, gişelerde ve dağıtım alanlarında hizmetlerine devam eden personeli için önemli bir karar aldı. 

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) Genel Müdürü Hakan Gülten, 180 senedir tüm zorlu şartlarda milletinin yanında olan kurumun, Türkiye'nin ekonomisinde lokomotif işlevi gördüğüne dikkat çekerek, personeli için önemli bir karar verdiklerini bildirdi. 

"PTT personelimize net 2 bin TL katkı ödemesi yapacağız"

Gülten, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yüksek iradeleri ve talimatları, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’nun himaye ve destekleriyle fedakârca çalışan PTT personelimize net 2 bin TL katkı ödemesi yapacağız. Bu gibi zamanlarda verilen hizmetin karşılığı parayla ölçülemez. Personelimize yapacağımız bu katkı, başarıları ve özverilerinin ödüllendirilmesi olarak değerlendirilmelidir. Çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı. 

Hem gişelerde hem de dağıtım alanlarının her kademesinde görev yürüten personelin hizmeti aksatmamak adına fedakârca çalıştığını belirten Gülten, Türkiye’nin bu zorlu süreci atlatabilmesi amacıyla kurum olarak ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini kaydetti. 

"Değerli personelimizin bu fedakârlığı için minnettarım"

Gülten, "PTT personelimiz tüm görev alanlarında koronavirüs hastalığının etkilerinin azaltılmasına yönelik tedbirlere uyarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için fedakârca hizmet veriyorlar. Bizler de hem çalışanlarımızın hem de vatandaşlarımızın sağlıklarını korumak için tedbirlerimizi alıyoruz. Ülkemizin yaşadığı bu süreçte hayatımızı kolaylaştıran, ailelerinden ayrı kalıp ülkesine hizmet için mesai mefhumu gözetmeden gayret gösteren değerli personelimizin bu fedakârlığı için minnettarım." şeklinde konuştu. 

Türkiye'nin birlik ve beraberliğin en güzel örneğini verdiğini aktaran Gülten, "Personelimiz, gerek işyerlerimizde gişelerde gerek sosyal yardım ve maaş ödemeleri gibi dağıtım alanlarında vatandaşlarımızın evine kadar giderek, ailelerinden çok görev alanlarında zaman geçirip, üstün hizmet aşkıyla ülkemizi gururlandırdılar. Ülkemiz, birlik ve beraberliğin en güzel örneğini verdi. Dünyaya örnek olan bu başarılı birlikteliğe katkı sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesile ile yeniden başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Bakanımız olmak üzere tüm personelimize ve vatandaşlarımıza saygılarımı sunuyorum." dedi

Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu