TFF'den vatandaşlara Schengen uyarısı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek olan 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı (EURO 2024) yerinde takip etmek isteyen Türk vatandaşlarının Schengen vizesi alması gerektiğini duyurdu.

SPOR 25.04.2024, 14:48 Melina Ay
TFF'den vatandaşlara Schengen uyarısı

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) 14 Haziran - 14 Temmuz tarihleri arasında Almanya'da düzenlenecek. TFF, resmi web sitesinde açıkladığı bildiride şu sözlere yer verdi:

“Almanya'daki 10 şehrin ev sahipliğinde 14 Haziran - 14 Temmuz 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan ve A Milli Takımımızın da yer alacağı 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı (EURO 2024) yerinde takip edecek olan vatandaşlarımıza bu seyahat için geçerli bir Schengen vizesi gerekmektedir.

Henüz geçerli bir Schengen vizesi bulunmayan vatandaşlarımızın, vize başvurularının zamanında onaylanabilmesi adına vakit kaybetmemeleri önemle rica olunur. Almanya'nın İstanbul Başkonsolosluğu tarafından, Türk pasaportuyla seyahat edecek olan maç bileti sahibi vatandaşlarımız için başvuruların hızlandırılması doğrultusunda özel bir süreç oluşturulmuştur.”


Süreç nasıl işliyor?

Schengen vizesi başvuruları yalnızca Almanya'nın İstanbul Başkonsolosluğu'nda şahsen yapılabilmektedir. Randevu almak için hem bilet numarası, hem de rezervasyon referans numarası gerekmektedir. Bu bilgilere UEFA Bilet Portalı'ndaki 'Sipariş Geçmişi' sekmesinden erişilebilir.

Yorumlar (0)