Trump: Süleymani'nin ölümünden Süleymani sorumlu!

ABD Başkanı Donald Trump, İranlı General Kasım Süleymani'nin öldürülmesi ile ilgili olarak, “Bağdat’ta gerçekleşen saldırılardan da o sorumlu” ifadelerini kullandı.

DÜNYA 04.01.2020, 08:56
Trump: Süleymani'nin ölümünden Süleymani sorumlu!

ABD Başkanı Donald Trump, İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani’nin Amerikalı diplomatlar ve askerî personele karşı yakında gerçekleşecek saldırıları planladığını idida ederek, “Yıllar içerisinde planladığı saldırılarda birçok masum insan ile birçok Amerikalının canına mal oldu. Bağdat’ta gerçekleşen saldırılardan da o sorumlu” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani’nin ABD güçleri tarafından öldürülmesinin ardından İran'ı daha da öfkelendirecek açıklamada daha bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump, “Benim liderliğim altında ABD’nin Amerikalılara zarar veren veya zarar vermeye niyetlenen teröristlere karşı kesin bir politikası var. Sizi buluruz, sizi yok ederiz ve her zaman diplomatlarımızı, askerlerimizi, Amerikalıları ve müttefiklerimizi koruruz” ifadelerini kullanarak, bugün Kasım Süleymani’nin birçok vahşetinin kurbanlarını, Süleymani'nin terör döneminin kapandığını bilmenin huzuru ile andıklarını dile getirdi.

ABD Başkanı Donald Trump ayrıca yapılan operasyonun çok daha önce yapılması gerektiğini belirterek, “Birçok hayat kurtarılabilirdi” dedi.

ABD Başkanı Trump, ayrıca yapılan harekatın bir savaş başlatmak için değil bir savaşı sonlandırmak için olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
15
açık