Meksika liderinden "El Chapo" itirafı!

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, uyuşturucu baronu El Chapo ile ilgili "Eskiden devlet başkanı kadar güçlüydü" ifadesini kullandı.

DÜNYA 02.01.2020, 07:36
Meksika liderinden "El Chapo" itirafı!

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, "El Chapo" olarak bilinen uyuşturucu baronu Joaquin Guzman'ın bir zamanlar Meksika'da devlet başkanı kadar etkili olduğunu ifade etti.

Meksika'nın güneydoğusunda, Chiapas eyaletinde Maya medeniyetine ait kalıntıların bulunduğu Palanque arkeolojik bölgesini ziyaret eden Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, Meksikalıların yeni yılını kutladığı görüntülü bir mesajla 2019 senesini değerlendirdi.

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, kamuyu dönüştürmeye başladıklarını ve devletin üst kademelerini yolsuzluktan arındırdıklarını anlatarak, 2019 yılının kendisi için kötü bir yıl olmadığını belirtti.

Asgari ücrete son 40 yılın en yüksek zammını yaptıklarını, Meksika'nın para birimi pesonun değer kazandığını, enflasyonun düşürüldüğünü anlatan Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, yeni yılda güvenlik eksikliği ve şiddet gibi konularda çalışmaları gerektiğini söyledi.

Suçlular ile kamu görevlileri arasında gizli anlaşma!

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, suçlular ve kamu otoriteleri arasında net bir hat çizilmesi gerektiğinin altını çizerek, geçmiş hükümetler döneminde suçlular ve kamu görevlileri arasında gizli ve gayriresmi bir anlaşma olduğunu ileri sürdü.

Meksika'da yakalandıktan sonra Ameriak Birleşik Devletleri'ne (ABD) gönderilen ve burada ömür boyu hapse mahkum edilen "El Chapo" lakaplı Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquin Guzman'ın bir dönemler Meksika'da devlet başkanı kadar etkili olduğunu savunan Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, şöyle konuştu:

"Meksika’da öyle bir dönem oldu ki El Chapo (Joaquin Guzman) eskiden Meksika'yı yöneten hükümetin başındaki devlet başkanı kadar güçlüydü. Çünkü gizli bir anlaşma vardı ve bu anlaşma suçluların cezalandırılmasını engelliyordu."

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, suçlularla kamu görevlileri arasındaki gizli anlaşmaların kendi döneminde tarihe karıştığını sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu