Dorian Kasırgası Bahamalar'ı vuruyor!

ABD'nin güneydoğu sahillerine yaklaşan Kategori 5 seviyesindeki Dorian Kasırgası, Bahamalar üzerinde etkisini göstermeye başladı.

DÜNYA 02.09.2019, 18:23 02.09.2019, 19:33
Dorian Kasırgası Bahamalar'ı vuruyor!

ABD Ulusal Kasırga Merkezi'nin verdiği bilgilere göre rüzgar hızı saatte 295 kilometreyi bulan Dorian, şimdiye kadar bölgeyi vuran en güçlü kasırga olarak kayıtlara geçti.

Şiddetli yağış bırakan kasırganın Bahamalar üzerinde ciddi tahribata neden olacağı tahmin edilirken, yetkililer şimdiye kadar herhangi bir can kaybının rapor edilmediğini ve gerekli tüm tedbirleri aldıklarını açıkladı.

Dorian'ın pazartesi akşam saatlerinde Florida sahillerini etkilemeye başlayacağı ancak asıl olarak daha kuzeydeki Georgia ve Güney Carolina eyaletlerini vurmasının beklendiği bildirildi. 

Ulusal Kasırga Merkezine göre 5 gün daha "kasırga" özelliğini koruyacağı tahmin edilen Dorian'ın, saatte 13 kilometre hızla ABD sahillerine doğru hareketine devam ettiği kaydedildi.

TRUMP, POLONYA ZİYARETİNİ İPTAL ETTİ

Öte yandan önceden planlanan Polonya ziyaretini kasırga dolayısıyla iptal ederek Washington'da kalan ABD Başkanı Donald Trump, Dorian ile ilgili olarak yetkililerden kapsamlı bilgi aldı.

Dorian için, "Üzerimize neyin geldiğini bilmiyoruz ancak tüm tedbirlerimizi aldık, hazırlıklıyız." ifadesini kullanan Trump, Florida, Georgia ve Güney Carolina'da acil durum ilan edildiğini ve tüm yetkililerin görevlerinin başında olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu