Sokak röportajında “uyuşturucu satıyorum” dedi, gözaltına alındı

İstanbul’da yapılan bir sokak röportajında “Uyuşturucu satıyorum” diyerek sosyal medyada gündem olan U.A. isimli kişi, emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı. U.A. hakkında, “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasına özendirmek” suçundan adli işlem başlatıldı.

YAŞAM 04.08.2023, 12:37 05.08.2023, 09:27 Hanife
Sokak röportajında “uyuşturucu satıyorum” dedi, gözaltına alındı

Sancaktepe’de geçtiğimiz günlerde bir sokak röportajında mikrofon uzatılan genç, “İllegal ne iş yapıyorsunuz?” sorusuna “Ben hap satıyorum, uyuşturucu satıyorum. Dolandırıcılık yapıyorum.” diye yanıt verdi.

Soruyu soran kişinin “Şaka mı, ben senin yapmadığını ümit ediyorum.” sözlerine ise genç, “Şaka değil yapıyorum. Bunları yayınlayabilirsiniz. Bu devirde yapılmayacak iş değil.” diyerek karşılık verdi.

Söz konusu sokak röportajına ait görüntüler sosyal medyada paylaşılınca büyük tepki topladı.

İstanbul Emniyeti harekete geçti

Görüntülerin ardından İstanbul Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Ekipler U.A. olduğunu belirledikleri şüphelinin Sancaktepe’de oturduğunu tespit etti. U.A.’nın evine operasyon düzenlendi.

Suç dosyası kabarık

Operasyonda U.A. yakalanarak gözaltına alınırken, evde yapılan aramalarda 51 tabanca fişeği ele geçirildi.

Uyuşturucu dahil çok sayıda suçtan kaydı olduğu belirlenen U.A. hakkında, “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını özendirmek” suçundan adli işlem başlatıldı.

Yorumlar (0)