Ne kadar fazla hayal, o kadar uzun kuyruk!

Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişine iki hafta kala, Eminönü'ndeki gişe önünde uzun kuyruk meydana geldi.

YAŞAM 15.12.2019, 19:41
Ne kadar fazla hayal, o kadar uzun kuyruk!

Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişi için bilet satışları sürüyor. Bu yılın ikramiyesi 80 milyon lira. Tam bilet 80 liradan satılırken, yarım 40, çeyrek bilet de 20 liradan satışa çıktı. 

Eminönü'ndeki ünlü bilet gişesinin önünde bugün de çok sayıda kişi bilet kuyruğuna girdi. Yılbaşı özel çekilişine iki hafta kala farklı kentlerden ve İstanbul'un farklı ilçelerinden Eminönü'ne gelen vatandaşlar öğleden sonra gişenin önünde yoğunluğa sebep oldu.

"Çıkarsa çocuklara birer tane daire alıp, dünya turu yapacağım"

Milli Piyango bileti almak için sırada bekleyen Kemal Şanlı, "Emekliyiz, hayallerimiz var. Çıkarsa çocuklara birer tane daire alıp, dünya turu yapacağım. Umutla yaşıyoruz. Meşhur olmuş bir Nimet abla. Nerelerden kalkıp buraya geliyoruz. Ben Bahçelievler'den geldim. Şehir dışından gelenler bile var" ifadelerini kullandı. 

"Hayalim çok, en önemlisi ev"

Ataşehir'den bilet almak için Eminönü'ne gelen Hülya Işın, "Hayalim çok. Çok büyük hayallerim var. En önemlisi ev. Önceliğim ev olacak. Ev aldıktan sonra işyeri açmayı düşünüyorum. Sonra çocuk yetiştirme yurduna yardımda bulunmayı düşünüyorum. Ben bilet almak için Ataşehir'den geldim. İki tane çeyrek bilet alacağım. İşyerinden arkadaşlarım da sipariş verdi. Onlar için de alacağım. Çekiliş günü İstanbul'da ailemle olacağım. Bilet bana çıkarsa buraya tabii ki geleceğim" şeklinde konuştu.

"Hayalim yakınlarıma yardım etmek"

Manisa'dan İstanbul'a gelen ve gişeden bilet alan Şahinda Akyürek, "İki tane yarım bilet alacağım. Hayalim yakınlarıma yardım etmek. Yılbaşı çekilişinin yapılacağı gün Manisa'da olacağım. Oğlum burada yaşıyor. Bilet çıkarsa gelirim" ifadelerini kullandı.

"Yılın şanslısı olmak istiyoruz"

Gişeden ilk kez bilet aldığını ifade eden Fahri Oktay, "Yılın şanslısı olmak istiyoruz. İnşallah bu sene bize çıkar. İlk defa gelip Nimet abladan bilet alıyorum. Bu sırayı da göze alarak sıraya girdim. 25 dakikadır sırada bekliyorum" diye konuştu.

Ortalama 40 dakika kuyrukta bekliyorlar

Büyük ikramiye için çekilişe iki hafta kala vatandaşlar ortalama 40 dakika sırada bekledikten sonra gişeye ulaşıyor. 

Yorumlar (0)
28
az bulutlu