Müjde... Bu gece trafiğe açılıyor

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün birinci etabındaki üst yapı ve derz onarım çalışmalarının bu akşam tamamlanacağı ve birinci etabı bu gece trafiğe açılacağı belirtildi.

Müjde... Bu gece trafiğe açılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün (FSM) birinci etabındaki üstyapı ve derz onarım çalışmalarının bu akşam bitirileceğini ve bu gece birinci etabın trafiğe açılacağını kaydetti.

Bakan Turhan, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde, 27 Haziran'da başlatılan üstyapı ve derz onarım çalışmalarının köprünün birinci etabında bu akşam tamamlanacağını bildirdi.

Çalışmaların tamamlanmasını takiben birinci etabın bu gece trafiğe açılacağını söyleyen Turhan, "Köprü platformunun bir tarafının trafiğe tamamen kapatılmasıyla yoğun ve sistemli yapılan çalışmalar neticesinde birinci etap çalışmalar hedeflenen süreden önce tamamlandı." ifadelerini kullandı.

Bakan Turhan, hızla köprünün kuzey platformunda çalışmalara başlanacağını söyledi. Turhan, hava şartlarının uygun olması ve öngörülemeyen bir problem yaşanmaması durumunda ikinci etap çalışmalarının da Kurban Bayramı öncesinde bitirilmesinin planlandığını bildirdi.

Turhan, ileriki yıllarda ihtiyaç duyulması halinde yapılacak üstyapı onarımlarında trafiğin çok fazla etkilenmemesi için sadece en üst tabakanın yenilenmesinin yeterli olacağına, böylece İstanbul trafiğinin köprü üstyapı onarımlarından en az seviyede etkileneceğine işaret etti.

Hakan Öksüz

Hakan Öksüz 1992 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlköğrenimini ve ortaöğrenimini Trabzon’da yaptı. Gazi Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Anadolu Ajansında muhabir olarak çalıştı. Daha sonra bir internet haber portalında editör olarak görev aldı. Öksüz, 2018 yılından bu yana Habernediyor.com’da editör olarak görev yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER