Meteorolojiden sıcak hava uyarısı

Hava sıcaklığı yurdun birçok kesiminde 6 ila 10 derece artacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün yaşanacak aşırı sıcaklar konusunda vatandaşlara uyarı yaptı.

Meteorolojiden sıcak hava uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre İç Anadolu'nun güneyi ile Doğu Akdeniz'in parçalı, yer yer çok bulutlu, Osmaniye çevreleri, Adana'nın kuzey ve doğusu, Kahramanmaraş'ın güneybatısı ile Hatay'ın kuzeybatı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının iç kesimlerde 2 ia 6 derece artacağı, güney ve iç bölgelerde mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmesi beklenirken rüzgarın genellikle kuzey yönlerden, güney kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

MEVSİM NORMALLERİNİN 6 İLA 10 DERECE ÜZERİ!

Yüksek sıcaklıklar konusunda vatandaşları uyaran Meteoroloji "Günün en yüksek hava sıcaklıkların İç Anadolu, İç Ege, Karadeniz'in İç Kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde olacağı tahmin ediliyor. Etkili olması beklenen sıcak havanın oluşturabileceği (güneş çarpması, vücutta sıvı kaybı vb.) olumsuzluklara karşı özellikle kronik sağlık problemi olanların, 65 yaş üstü yaşlılar ve çocukların dikkatli olmaları gerekmektedir" uyarısını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2019, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER