Koronadan koruyacağı iddiasıyla "okuyup üfledi", tüm mahalleye virüs yaydı!

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, yeni tip koronavirüs (Covid-19) taşıyıcısı olan "üfürükçü" bir kadının, virüsten korumak için mahallede yaşayan vatandaşları "okuyup-üflediğini" ve mahalle geneline virüsü yaydığını duyurdu. 

YAŞAM 14.05.2020, 12:08
Koronadan koruyacağı iddiasıyla "okuyup üfledi", tüm mahalleye virüs yaydı!

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, "Kadın okuyup-üfleyip virüs yaymış" başlığı ile yayınladığı yazısında, Kayseri’de yeni tip koronavirüs (Covid-19) taşıyıcısı olan "üfürükçü" bir kadının, insanları okuyup üfleyerek mahallede virüs yayılmasına yol açtığını bildirdi. 

"O kadın okuyup üflerken virüsü koca mahalleye yayıyor, iyi mi?"

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Altınkaya, yazısında, olaya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Başlık ilginç. Bu başlık nedeniyle buraya kadar yazıyı okuyanlar, 'Başlığın mesajı nerede?' demiştir çoktan…

Kişisel veriler nedeniyle ne mahalle ne de isim vermeyeceğim. Ama siz nere olduğunu anlarsınız. Halen kısmi karantina uygulanan eski bir beldemizde bir otobüs şoförü virüsü ilk olarak bulaştırıyor. Virüsün bulaştığı isimlerden biri de, ‘okuyup-üflemesi kuvvetli’ olan bir kadın. Mahalle sakinlerinin bir bölümü virüsün bulaşmaması için bu kadını ziyaret ederek kendilerine de ‘okuyup-üflemesini’ istiyorlar. O kadın okuyup üflerken virüsü koca mahalleye yayıyor, iyi mi?

Evinde durmayıp, maskesini takmadan okuyup-üfleyen kadından medet uman yurdum insanı ne diyeyim sana."

"Salgın bitmedi, üfürükçüye de gitmeyin"

Kayseri Tabip Odası, vatandaşlara "üfürükçülere" gitmemeleri için uyarıda bulunarak, "Kayseri’de salgın başladığından beri PCR test pozitif toplam hasta sayımız 800. 30 PCR test pozitif vefatımız, 115 şüpheli koronavirüs (test negatif) vefatımız var. AVM’lere gitmeye çok vaktiniz olacak. ‘Evde Kal’ Kayseri. Virüs her yerde. Salgın bitmedi. Üfürükçüye de gitmeyin." açıklamasını yaptı.


 

Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu