Bartın'da kargayla sahibinin dostluğunu görenleri şaşırtıyor: arabaya biniyor, pinponla oynuyor…

Karga ile sahibinin dostluğunu görenler şaşıp kalıyor. Sahibinin peşinden ayrılmayan karga otomobille gezip pinpon topuyla oynuyor, kedi ve köpeklerle bir arada besleniyor…

YAŞAM 31.01.2021, 18:09 01.02.2021, 13:31 Hanife Ceren KILIÇ
Bartın'da kargayla sahibinin dostluğunu görenleri şaşırtıyor: arabaya biniyor, pinponla oynuyor…

Bartın’ın Kuçükkızılkum köyünde ikamet eden 54 yaşındaki Bayram Yaman, ormanda uçamadığını fark ettiği bir karga buldu ev evine götürüp bakmaya başladı.

Bi’ an olsun sahibi Yaman’ın yanından ayrılmayan karga, kısa sürede ailenin gözbebeği oldu.

Arabayla gezmek en büyük hobisi

Kedi, köpek ve tavuklarla bir arada beslenen, pinpon topuyla oynayan, sahibinin sözünü dinleyen karganın en büyük tutkusu ise arabayla gezmek.


Aracın kapısı açılır açılmaz ön yolcu koltuğuna geçen karga, yolculuk boyunca çevreyi meraklı gözlerle izliyor.Kapı açıldığından araçtan bir karganın indiğini görenlerse şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

"Kedi ve köpekle birlikte yemek yiyor"

Kargaya seslenir seslenmez hemen yanına geldiğini anlatan Yaman, hayvanı ormanda yuvadan uçmuş yavru bir şekilde bulup, eve getirip beslediklerini belirtip “Ben buna ne yediysem onu verdim. Evin önünde biz ne yiyorsak ondan verdik. Kedi yemi verdim. Zaten kargalar leşçil bir hayvan ne olursa veriyorsun yiyor. Genelde kedi mamasını çok seviyor. Büyüttük, önümüzde arkamızda biz nereye gittiysek gittik geldik. Görenlerin, ’Nasıl gitmiyor?’, ’Nasıl alıştırdın?’ diye soruduklarını anlatan Yaman, şu ifadelere yer verdi:

“Arabaya biniyor, eve çıkıyor. 24 saat kafes nedir bilmez bu. Evin önünde arkasında devamlı gezer. İki kedi, bir de köpek var. Hepsinin önüne yemi atıveriyorum. Hepsi bir araya geliyorlar yem yiyorlar. Birbirlerine zarar vermeden karınlarını doyuruyorlar.”


 

Yorumlar (0)
5
açık