"Asker selamlı" rekor denemesi

Performans sanatçısı Yunus İşçi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla İzmir'de "Asker selamlı" canlı heykel performansı sergiliyor. Yunus İşçi, bu performansıyla dünya rekoru kırmak istiyor.

YAŞAM 29.10.2019, 01:24 29.10.2019, 01:40
"Asker selamlı" rekor denemesi

Asker kamuflajı ve Türk bayrağıyla İzmir Gündoğdu Meydanı'na gelen Mimus Performans Sanatları Atölyesi sanatçısı 26 yaşındaki İşçi, saat 19.00'da başlattığı performansı yarın aynı saate kadar devam edecek.

Belli aralıklarla asker selamı verecek genç sanatçı, 24 saat boyunca yerinden ayrılmayarak Guinnes Rekorlar Kitabı'na girmek istiyor.

Performans öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Yunus İşçi, böylesine anlamlı bir günde böylesine güzel bir çalışmayı gerçekleştireceği için mutlu olduğunu belirtti.

Daha önceki rekorun 15 saat olduğunu söyleyen Atölye üyesi Sezen Gürkök, "Yunus bugün 24 saatlik bir canlı heykel performansı sergileyecek. Bu bir dünya rekoru denemesi olacak. Birçok canlı heykel bunu denedi fakat başarılı olmadı. Şu anda Yunus İşçi bunu başarmak istiyor. Biz de arkadaşları olarak onun arkasındayız. Bu sürede sadece su ihtiyacı olacaktır, o zaman kendisi bizleri bir şekilde uyaracak ve biz de ona su içireceğiz. İzmir halkı bizim en büyük motivasyonumuz, bu anlamda onları Gündoğdu Meydanı'na bekliyoruz." dedi.

Yorumlar (0)
17
kapalı