7 ilimize sağanak uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 7 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu.

7 ilimize sağanak uyarısı!

Marmara ile Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bugün ülkenin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara ile Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği öngörülüyor.

Yağışların, Edirne çevrelerinde yerel bazda kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, gece saatlerinden itibaren Marmara'da yer yer kuvvetli esmesi bekleniyor.

Edirne çevrelerinde yağışların kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olmaları gerekiyor. 


 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2019, 10:00

Banu Fırıncılar

Banu Fırıncılar, 1995 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Tarih bölümünü kazandı. Üniversite yıllarında Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nde staj yaptı ve çeşitli internet sitelerinde çevirmen olarak çalıştı. Aynı zamanda Orta Doğu Araştırmaları alanında seminerlere katıldı. Üniversiteden Ocak 2019’da mezun oldu ve şubat ayından beri Habernediyor.com’da editör olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER