3 kişiyi arama çalışmaları sürüyor

Muğla'da denize açıldıktan sonra bir daha da kendilerinden haber alınamayan 3 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.

YAŞAM 20.03.2020, 14:53
3 kişiyi arama çalışmaları sürüyor

Muğla ilinin Marmaris ilçesinde 4,5 metrelik fiber tekneyle denize açıldıktan sonra bir daha da kendilerinden haber alınamayan 3 kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

Karacasöğüt Mahallesi Ayın Koyu mevkisinden 15 Mart'ta balık tutmak için tekneyle denize açıldıktan sonra kendilerinden haber alınamayan Özkan Akıncı, Metin Zınk ve Erdoğan İnce'yi bulmak için sürdürülen çalışmalara gece verilen aranın ardından tekrar başlandı.

Gökova Körfezi'ndeki çalışmalar, Marmaris, Datça, Milas ve Ula kıyıları olmak üzere körfezin iki yakasında sürdürülüyor.

Marmaris Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığına bağlı iki bot, bir mobil radar timi, Dalış Emniyet Güvenlik ve Arama Kurtarma (DEGAK) timi, hava destekli çalışmalarda aktif görev alıyor.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Polis Dalgıç ekipleri de botlarla denizde tarama yapıyor.

Jandarma ve AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) ekipleri de karadan kıyı ve kıyıya yakın bölgelerde çalışma yapıyor, kayıpların yakınları da ekiplere kıyıdan destek sağlıyor.

Kuvvetli rüzgara rağmen deniz, kara ve havadan arama çalışmasını sürdüren ekipler, henüz tekne ve kayıp kişilere ait herhangi bir ize ulaşamadı.

Marmaris'te yaşayan Metin Zınk, Erdoğan İnce ve Özkan Akıncı, 15 Mart Pazar günü sabah saatlerinde Karacasöğüt Mahallesi Ayın Koyu mevkisinden tekneyle denize açılmıştı. Kendilerinden uzun süre haber alamayan yakınları durumu jandarmaya bildirerek yardım istemişti.

Yorumlar (0)
23
açık