11 kişi öldürülmüştü: 25 yıl burada saklandı!

Muş'ta 25 yıl önce yani 1994 senesinde 11 kişinin öldürüldüğü silahlı kavganın faillerinden olan Medeni Sağın bir sığınakta yakalandı.

YAŞAM 30.10.2019, 14:01
11 kişi öldürülmüştü: 25 yıl burada saklandı!

Muş'ta 25 yıl önce 11 kişinin öldürüldüğü silahlı kavganın faillerinden olan Medeni Sağın, güvenlik güçlerine yakalanmamak için dağda yaptığı sığınakta gizlendiği ortaya çıktı. 

Edinilen bilgilere göre, Muş Jandarma Komutanlığı ekipleri, 28 Mayıs 1994 yılında Sürügüden köyünde 11 kişinin öldüğü, 17 kişinin yaralandığı kavgayla ilgili aranan Medeni Sağın'ın yakalanması için çalışma yürüttü.

Jandarma ekipleri, hakkında Elazığ 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "Kan Gütme Saikiyle Öldürme" suçundan verilen 36 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Medeni Sağın'ın saklandığı adresi buldu.

Sabah saatlerinde Çiçekli köyüne gerçekleştirilen operasyonla yakalanan Medeni Sağın'ın, güvenlik güçlerine yakalanmamak için dağda yaptığı sığınakta saklandığı, su ihtiyacını da doğal kuyudan karşıladığı belirlendi.

Muş Jandarma Komutanlığı ekiplerini sürekli gözetleyerek geldiklerinde atla kaçan, komşu köylerden irtibat kurduğu kişilerden güvenlik güçlerinin geldiğinden haberdar olan zanlının, bu sayede 6 kez kaçarak yakalanmaktan kurtulduğu tespit edildi.

Adliyeye sevk edilen Medeni Sağın, işlemlerin ardından cezaevine gönderildi.

Yorumlar (0)
16
açık