Totti'den Roma'nın sahiplerine eleştiri

İtalyan futbol efsanesi Francesco Totti, kulübü Roma'daki yöneticilik görevinden ayrılırken, "Roma'dan ayrılmak ölüm gibi. Bu durumda olmaktansa ölsem daha iyiydi." ifadelerini kullandı.

SPOR 17.06.2019, 18:20 Hakan Öksüz
Totti'den Roma'nın sahiplerine eleştiri

Futbolu bıraktığı Temmuz 2017'den bu yana Roma'da yöneticilik görevi üstlenen Totti, düzenlediği basın toplantısında açıklamalar yaptı.

Totti, "Roma'daki yöneticilik görevimden ayrılıyorum. Bu, futbolu bırakmaktan çok daha kötü bir durum. Roma'dan ayrılmak ölüm gibi. Bu durumda olmaktansa ölsem daha iyiydi. Başkanlar, teknik direktörler ve oyuncular gelip geçer ancak bayraklar kalıcıdır." dedi.

"DAHA ÖNCE HİÇ KENDİMİ AÇIKLAMA FIRSATIM OLMADI"

Kulübün ABD'li sahiplerini eleştiren 42 yaşındaki Totti, "Daha önce hiç kendimi açıklama fırsatım olmadı. Bana bu imkanı vermediler. İkinci yıl, ne yapmak istediklerini anladım. Bu kulüp için neler yapma arzusunda olduğumu biliyorlardı ama bunu istemediler. Beni her şeyin dışında tuttular. Bu, gelmesini hiç istemediğim bir gündü." değerlendirmesini yaptı.

Totti, 1989'dan beri 30 yıldır başkent ekibinin bir parçası olan Totti, profesyonel kariyerinde sadece Roma'da top koşturdu. Totti, 25 sezon oynadığı Roma'nın kulüp tarihindeki en fazla forma giyen ve en çok gol atan isim... Roma efsanesi, Roma formasıyla 786 maça çıktı ve 307 gol attı.

Yorumlar (0)
açık