TFF'den 'Rezerv Lig' kararı

TFF Yönetim Kurulu, Kulüpler Birliği Vakfı'nın isteği doğrultusunda Rezerv Lig'in kaldırıldığını açıkladı.

SPOR 01.09.2022, 23:22 Koray
TFF'den 'Rezerv Lig' kararı

TFF'nin (Türkiye Futbol Federasyonu) resmi internet adresinden yapılan açıklamada, "Kulüpler Birliği Vakfı'nın kamuoyu önünde gerçekleştirdiği talep değerlendirilmiş, Rezerv Lig'in geriye kalan haftalarının oynanmaması yönünde karar verilmiştir. Kulüplerimizin isteği doğrultusunda 19 Yaş Altı Gelişim Ligi'ne ilişkin olarak gerçekleştirilecek düzenlemeler ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşılacaktır." denildi.

Açıklamada ayrıca, Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinde yer alan oyuncu, teknik direktör, sağlık ekibi personeli, hakem, gözlemci, temsilci, oyuncu menajerlerine dair bilgilerin bulunduğu 'Bilgi Bankası'nın yeniden erişime açılması yönünde karar verildiği de kaydedildi.

Ne olmuştu?

Vakıf tarafından dün gerçekleştirilen açıklamada, Süper Lig ekiplerindeki genç futbolcuların rekabetçi bir ortamda zorluk derecesi bir hayli yüksek olan maçlara çıkarak, hem kendilerini geliştirmeleri hem de deneyim kazanmaları maksadıyla B takım uygulaması talebinin bundan evvelki TFF yönetimi ile çeşitli kereler paylaşıldığı ifade edilmişti.

Yeni seçilen TFF yönetiminin, kulüplerden gelen taleplere kayıtsız kalmadığının ve uzun bir zamandır beklenen 'Rezerv Lig' uygulamasının yoğun bir faaliyet neticesinde uygulamaya geçirildiğinin belirtildiği açıklamada, şu ifadeler kullanılmıştı:

"Fakat an itibarıyla gelinen noktada, finansal olarak hayatını devam ettirmekte bile zorluk yaşayan birçok Süper Lig takımımız, Rezerv Lig takımlarının maçlarını oynayacakları saha dahi bulamamaları, buna ilave olarak operasyon ve lojistik gibi pek çok sorun sebebiyle, Kulüpler Birliği Vakfı'ndan Rezerv Lig uygulamasının iptali için TFF'ye müracaatta bulunulmasını istemiştir. Bütün bu gelişmeler doğrultusunda, sezon başında uygulamaya geçirilmesini istediğimiz Rezerv Lig uygulamasının 2022-23 sezonu için durdurulması ve ilerleyen sezonlar için son durumun daha sonra yeniden istişare edilmesine ilişkin müracaatımız TFF'ye iletilmiştir. Anlayışla karşılanacağı temennisiyle hususu kamuoyuna arz ederiz."

Yorumlar (0)
26
açık