"Söz verdiğim gibi 20 puan yaptık"

Süper Lig'de mücadele eden Gaziantep Futbol Kulübünün teknik direktörü Marius Sumudica, İstiklal Mobilya Kayserispor maçını kazanarak ilk yarıdaki hedefleri olan 20 puana ulaştıklarını ifade etti.

SPOR 16.12.2019, 17:42
"Söz verdiğim gibi 20 puan yaptık"

Sumudica, kulüp tesislerinde yapılan idmandan önce gazetecilere yaptığı açıklamada, İstiklal Mobilya Kayserispor galibiyetinden dolayı oyuncularını tebrik etti.

Oldukça zor bir karşılaşma olduğunu belirten Rumen teknik direktör, "Rakibimizin bizden daha fazla puana ihtiyacı vardı. Onlar için puan alabilecekleri bir maçtı. Rakip kalemize fazla gelemedi. Biz geride sağlam durduk ve bu maçta da gol yemedik. Önemli olan 3 puandı ve bunu aldığımız için mutluyum." dedi.

Bazı oyuncuların karşılaşmada sergilediği performansı oldukça beğendiğini dile getiren Sumudica, konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Bu tip oyunculara ihtiyacımız var"

"İki tane yürekten oynayan oyuncumuz vardı. Çünkü sahalardan 2 ay kadar uzak kaldılar. Biri Junior Morais, diğeri Muhammet Demir. Ben ikisini buradan tebrik ediyorum. Yürekleriyle oynadılar. Tabii ki diğer oyuncuları ve taraftarlarımızı da tebrik ediyorum. Pawlowski ve Kenan Özer'i buradan ayrıca tebrik etmek istiyorum. Çünkü oyuna girdiklerinde fark yarattılar. Bu tip oyunculara ihtiyacımız var."

Sumudica, ilk yarıda 20 puan hedeflediklerinin altını çizerek, "Söz verdiğim gibi 20 puan yaptık. Ligde iki zor maçımız var. Süper Lig'de her şey olabiliyor. Kasımpaşa maçına çıkacağız ve puanlar almak için mücadele edeceğiz. Tabii ki bundan önce bir kupa maçımız var ve rakibimizi elemek istiyoruz." şeklinde konuştu.
 

Yorumlar (0)
29
parçalı az bulutlu