Filenin Sultanları final şansını kaybetti

2022 FIVB Kadınlar Voleybol Milletler Ligi yarı final karşılaşmasında İtalya'ya 3-0 yenilen Türkiye, yarın Sırbistan ile üçüncülük müsabakasına çıkacak.

SPOR 16.07.2022, 20:50 18.07.2022, 09:18 Koray
Filenin Sultanları final şansını kaybetti

Maça blokta etkili bir başlangıç yapan milliler, üç pas sürelerini kısa tutarak sayılar üretmeyi başardı. Manşet sorunu yaşayan Filenin Sultanları karşısında İtalya, kolay sayılar kaydederek 6-4 öne geçti. Millilerin hatalarından yararlanmayı sürdüren İtalya'nın skoru 4-8'e getirmesinin akabinde başantrenör Giovanni Guidetti, oyunu mola ile durdurdu.

Molanın akabinde 10-5 geriye düşen milli takım, ilk teknik molaya da 12-8'lik skorla geride girdi. Teknik molanın ardından da kötü başlayan milli takımda Guidetti, skor 12-17'de iken tekrar mola aldı. Molanın akabinde Elif Şahin ve Meryem Boz ile parkeye çıkan milliler, oyun kurmakta bir hayli zorluk yaşadığı seti 25-18 kaybetti.

İtalyanlar domine etti

Filenin Sultanları, ikinci sete iyi bir başlangıç yaptı fakat hızlı bir şekilde hücum eden İtalya, skor 3-3'te iken eşitliği sağladı. Guidetti, basit hataları sürdüren milli takımda oyuna İlkin Aydın'ı aldı ve milliler, 11-10 öne geçti. Filenin Sultanları'nın basit hatalarla sayılar verdiği rakip takım, teknik molaya 12-11'lik skorla önde giren taraf oldu. Aydın'ın kullandığı servislerden sayılar kaydeden ay-yıldızlı ekip skor 18-16'da iken rakibine mola aldırmayı başardı. Karşılıklı sayıların akabinde uzayan seti, İtalya, 28-26'lık skorla aldı: 0-2

Milliler, üçüncü setin başında oyun kurmakta bir hayli zorlandı ve Guidetti, skor 4-7'de iken mola aldı. Moladan da kötü bir şekilde dönen ay-yıldızlı takım teknik molaya 12-8'lik skorla geride girdi. Ebarar Karakurt'un attığı servislerden sayılar yakalayan milli takım karşısında İtalyanlar, skor 20-21'de iken oyunu mola kullanarak kesti. Milli takımın müsabaka boyunca durdurmakta çok zorlandığı Egonu'nun smaç servisten kaydettiği sayıyla İtalya, maçı 3-0 kazandı.

Sırbistan ile üçüncülük maçı oynanacak

Ay-yıldızlı takım, yarın üçüncülük müsabakasında Sırbistan ile kozlarını paylaşacak. Organizasyonda final maçı, Brezilya ile İtalya arasında oynanacak.

Karşılaşmanın ardından, salonu dolduran voleybolseverler, Filenin Sultanları'nı alkışlayarak moral verdi.

Yorumlar (0)
24
az bulutlu