Sağlık Bakanı'ndan yeni açıklama: Tedbirde birlikteyiz!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de ilk yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakasının tespit edilmesine ilişkin yaptığı açıklamada, "Tedbirde birlikteyiz. Mücadeleyi birlikte vereceğiz. Her önemli olayı titizlikle size bildireceğiz." ifadelerini kullandı. 

SAĞLIK 11.03.2020, 16:27
Sağlık Bakanı'ndan yeni açıklama: Tedbirde birlikteyiz!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Hızlı yayılan bulaşıcı hastalıklara karşı başarıyı 4 şey tesis eder. Güçlü tedbir, süratli müdahale, yaygın sağlık altyapısı, güven verici bilgilendirme. Bu 4'üne de sahibiz. Tedbirde birlikteyiz. Mücadeleyi birlikte vereceğiz. Her önemli olayı titizlikle size bildireceğiz." ifadelerini kullandı.

Türkiye'de ilk vaka tespit edildi

Sağlık Bakanı Koca, Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının tespit edildiğini şu ifadelerle duyurmuştu:

''Size üzücü ama korkutucu olmayan haberi bildirmek istiyorum. Bugün akşam saatlerinde koronavirüs şüphesi olan bir vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı.

Yüksek ateş ve öksürük şikayetinin araştırılması sonucu tanı konmuştur. Hastanın virüsü Avrupa'dan aldığı tespit edilmiştir. Hasta bir erkektir ve genel durumu iyidir. Aile bireylerin hepsi gözetim altındadır ve her biri şüpheli kabul edilmiştir. Hasta mahremiyeti korunması açısından detaylı bilgilerin paylaşılması uygun bulunmamıştır. Tanı erken konulmuştur virüs bulaşmışsa bu çok sınırlıdır. Ülkemiz yayılmayı önleyici tedbirler alınmıştır. Bu hastalığın ülkenin her bir yerinde görülme ihtimale karşı sağlık personeli hazırlığını bitirmişti.''

Yorumlar (0)
24
az bulutlu