Bentley, elektrikli modeli için tarih verdi

Koronavirüs nedeniyle 2020 Cenevre Otomobil Fuarı iptal olunca firmalar kendi tanıtımlarını gerçekleştirdi. Otomotiv devleri elektrikli modellerin üzerindeki örtüleri kaldırmaya devam ederken, bu konuda yavaş davranmayı tercih eden Bentley, sonunda elektrikli model için tarih verdi. İngiliz lüks otomobil üreticisi Bentley'in CEO'su Adrian Hallmark, markanın ilk elektrikli modelinin 2025 yılı civarında geleceğini söyledi.

OTOMOTİV 10.03.2020, 12:39 10.03.2020, 12:44 Hanife
Bentley, elektrikli modeli için tarih verdi

Elektrikli bir model üretmeye karar verdiklerini açıklayan Bentley CEO'su Adrian Hallmark, ilk modelin ise 2025 yılında geleceğini söyledi. 

Şirket, zaten pahalı olan prestijli modellerinin fiyatlarının batarya maliyetleri nedeniyle daha da artmaması için elektrikli araç piyasasına girmeden önce batarya maliyetlerinin düşmesini bekliyor.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Hallmark, “Bataryalar, bir motorun fiyatından altı katı daha pahalı ve bir motor bir otomobilin maliyetinin yüzde 20'sine eşit” dedi.

Hallmark, “EV'ler bugün çok pahalı çünkü bataryalar pahalı. Tahminimize göre, bataryalar 5-6 yıl içinde daha uygun fiyatlı ve daha küçük hale gelecek ve o zaman piyasaya gireceğiz” ifadelerini kullandı.

Elektrikli modellerin 2020 Cenevre Otomobil Fuarı'na da damga vurması bekleniyordu. Ancak corona virüs nedeniyle fuar iptal edilince firmalar kendi tanıtımlarını internet üzerinden gerçekleştirdi. 

Yorumlar (0)
23
açık