Jülide Ateş ile Ece Üner arasında "Sahadan gelmiyor" polemiği!

Show TV Ana Haber Bülteni sunucusu Ece Üner'in, sunucu Jülide Ateş hakkında paylaştığı anısına meslektaşından yanıt geldi. Ateş, fotoğraflarla verdiği yanıtta, "2015'te yerine gelen kişinin hâlâ Türkiye Güzeli olduğunu düşünüyorsa; biz de onunla birlikte güleriz n’apalım. Efendim ‘Zaten bilen biliyor' demek kolay ama işte meslekte çok uzun kalınca ve arşivlemeyince, gittiğiniz haberleri parmaklarınızla tek tek saymayınca demek ki bilinmiyor. Ya da görmezden gelmek işlerine geliyor." ifadelerini kullandı. 

MEDYA 18.05.2020, 10:32
Jülide Ateş ile Ece Üner arasında "Sahadan gelmiyor" polemiği!

Show TV Ana Haber Bülteni sunucusu Ece Üner,  Armağan Çağlayan'ın YouTube kanalına konuk olarak özel hayatına ve meslek hayatına dair açıklamalarda bulundu.

Spikerliğe başladığı günleri anlatan Üner, meslektaşı Jülide Ateş hakkındaki ilginç bir anısını da paylaştı. 

Üner, 2014 yılında ilk Show Ana Haberi sunmaya başladığında yaşının küçük olduğunu belirterek, "Çok röportaj talebi geliyordu ve röportajlarda şöyle diyordum: ‘Nevşin Mengü, şu, bu, biz alandan geliyoruz. Bir gün Alibeyköy su baskınında, ertesi gün depremde, ertesi gün savaşta, cephede. Artık öyle Türkiye güzeli olup haber sunmak yok’ dedim, iki hafta sonra Jülide Ateş geldi yerime. Ben yerleri süpürerek çıktım." ifadelerini kullandı. 

Jülide Ateş'ten yanıt gecikmedi

Bunun üzerine Jülide Ateş'ten Ece Üner'e yanıt geldi. Ateş, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, sahada habercilik yaptığına ilişkin görüntülere yer verdi:

Ateş, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Ece Üner ‘Yerime Türkiye Güzeli geldi demiş, gülmüş.’ Cevap vermeyecek misin? E desin… 2015'te yerine gelen kişinin hâlâ Türkiye Güzeli olduğunu düşünüyorsa; biz de onunla birlikte güleriz n’apalım. Efendim ‘Zaten bilen biliyor' demek kolay ama işte meslekte çok uzun kalınca ve arşivlemeyince, gittiğiniz haberleri parmaklarınızla tek tek saymayınca demek ki bilinmiyor. Ya da görmezden gelmek işlerine geliyor."

"Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdim"

"1990 yılında Türkiye Güzeli seçilen ben, üzerine Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdim, 91'de başladığım televizyonculuk maceramın ilk yıllarında Youngstar Galaxy, İyi Günler Türkiye, Kadir Çelik'le Objektif gibi imza programlarda yer aldım."

"Yolsuzluk dosyalarına imza attım"

"Sadece ‘Objektif’ programı için yaptığım haber sayısı 50'nin üzerindedir, kusura bakmayın tek tek sayamayacağım ama hatırladığım kadarıyla, 1992 Kocaeli Cezaevi'nde hücrelere girdim, İstanbul Üniversitesi'nde yolsuzluk dosyalarına, Anadolu'nun türlü kentlerindeki haber dosyalarına imza attım."

"Devlet büyükleriyle sabaha kadar yayındaydım"

"Üzerine Yakın Takip haber programını, yine hem sahadan hem stüdyodan sundum. Ardından 1994'te Star Ana Haber'i sundum. Star'dayken kanalın logosunun Tele On olduğu gün yayından çıkıp, tüm gece kanal kapatılmasın diye devlet büyükleriyle sabaha kadar yayındaydım."

"Bülent Ecevit, Rauf Denktaş ve Abdullah Gül'le yaptığım röportajlar CNN International'da yayınlandı"

"1995'te New York'ta ABC, CBS ve NBC'de stajlarımı tamamlayıp Kanal D Ana Haber koltuğuna oturdum. 1996'da Bayrampaşa Cezaevi'nde hükümlülerle yaptığım röportajlar CNN International'da yayınlandı, Bülent Ecevit, Rauf Denktaş ve Abdullah Gül'le yaptığım Kıbrıs konulu röportajlar yine CNN International'da yayınlandı. 1995'te Atlanta'da CNN International'da canlı yayında Kral Hüseyin'e soru sordum."

"Sel, deprem, güneş tutulması, İmralı, hal, itfaiye, gitmediğim haber kalmadı"

"1996-2007 döneminde 10 yıl TGRT'de, sel, deprem, güneş tutulması, İmralı, hal, itfaiye, gitmediğim haber kalmadı. Deprem demişken sadece Düzce ve İzmit'te sallanan binaların üzerinde değil; Yunanistan depreminde de sahadaydım. Yunan televizyonlarına konuk, Yunan gazetelerine manşet oldum. Arada artık hatırlamıyorum, kaç seçim yaşanıp kaç hükümet değiştiyse hepsinde yayındaydım. 10 yıl TGRT, gezi döneminde NTV, sonra Habertürk. Ardından Show Haber'de tarihinin en yüksek ratinglerinin alındığı dönem, 2018′ de istifam ve şimdi 40 programı. Sahadan gelmiyorlar diyenlere selam."

Yorumlar (0)
20
az bulutlu