Justin Bieber'a "Lyme" teşhisi konuldu

Kanadalı ünlü şarkıcı Justin Bieber insanlara keneler yoluyla bulaştığı bilinen "Lyme hastalığı" sebebiyle tedavi gördüğünü duyurdu.

MAGAZİN 09.01.2020, 14:32 09.01.2020, 14:38
Justin Bieber'a "Lyme" teşhisi konuldu

Dünyaca ünlü 25 yaşındaki Kanadalı şarkıcı Justin Bieber, Instagram hesabından yaptığı açıklamada, hakkında kötü yorumlar yapan birçok kişinin kendisine "Lyme" hastalığı teşhisi konulduğundan haberdar olmadığını söyleyerek hayranlarını şok etti.

Justin Bieber bunun "cildini, beyin fonksiyonunu, enerjisini ve tüm sağlığını etkileyen" kronik bir rahatsızlık olduğunu belirtti.

Yaşadıklarını, YouTube'da yayınlayacağı belgesel tarzındaki video serisinde anlatacağını aktaran ünlü şarkıcı Justin Bieber, "Savaştığım ve üstesinden geldiğim her şeyi öğrenebilirsiniz." dedi.

Hastalığı yenmesine yardımcı olacak doğru tedaviyi aldığını belirten genç şarkıcı Justin Bieber, "Her zamankinden daha iyi bir şekilde geri döneceğim." ifadelerini kullandı.

Justin Bieber'ın eşi model Hailey Bieber, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla eşi Justin Bieber'a destek verdi ve "Lyme hastalığının ciddiyetini önemsiz gibi lanse etmeye çalışanlara" tepki göstererek, "Lütfen araştırmanızı yapın ve yıllarca bu hastalıktan muzdarip olanların hikayelerini dinleyin." mesajını verdi.

Lyme hastalığı insanlara genellikle "ixodes" cinsi kenelerden bulaşıyor.

CDC'ye (ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri) göre, Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) her sene yaklaşık 300 bin insan Lyme hastalığına yakalanıyor.

Tedavi edilmemesi halinde hastalık, deriyi, eklemleri, kalbi ve sinir sistemini felç ediyor.

Yorumlar (0)
12
açık