Aslı Samat: 98 kilo verdim

ATV'nin reyting rekortmeni dizisi Hercai'de Melike karakterini canlandıran Aslı Samat 6 yılda 98 kilo verdiği zorlu süreci 2. Sayfa'ya anlattı

MAGAZİN 03.01.2020, 10:20
Aslı Samat: 98 kilo verdim

Kanal D ekranlarında yayınlanan 2. Sayfa programına konuk olan Aslı Samat, 6 yılda 98 kilo verirken yaşadığı zorlukları ve kilo verme sürecini anlattı.

"98 kilo verdim. 100 kilo vermiş olmak istiyorum ama o son ikiyi hala veremedim. Şuan 75 kiloyum." diyen Samat kilo verme sürecine başlamasında geçirdiği sinir krizinin etkili olduğunu söyledi: "Sinir krizi geçirdim bir gece yarısı. Mutsuzdum aşk yok iş yok para yok hiçbir şey yok. Bir tek annem var yanımda başka da bir şey yok. O yüzden bir gecede karar verdim. Ağladım ağladım sabah kalktım anneme tüp mide ameliyatı olacağım dedim. O da 'Sana bunu söylemeye çalışıyordum tepkinden korktuğum için söyleyemedim' dedi."

Otobüste ikili koltuklara oturamıyordum

O dönem sadece tek bir iş yapabildiğini söyleyen Samat, "Otobüste ikili koltuklara oturamıyordum utanıyordum. Son 3 sene yedim yalan söyleyemem ilaçtan diyemem. Sabah kalkıyordum pizzayla kahvaltı yapıyordum. Hiçbir şey yoksa bile makarna yiyordum." dedi.

Kilo alma sebebinin erkekler olduğunu söyleyen başarılı oyuncu, "Psikologla konuşurken fark ettik; erkeklerden korunmak için bir noktadan sonra kilo almışım. Bir şey yaşadığım için değil ama duyduklarımdan dolayı erkeklere güvenmiyordum. Erkeklerle daha yeni yeni konuşuyorum. Kıyafet bulamadığım için elbiselerimi annem dikiyordu. Eski kıyafetlerimi saklamıyorum hepsini dağıttım. Tekrar o kadar kilo almayacağım biliyorum. İstanbul'da ve Midyat'ta ayrı pilates hocam var."  dedi.

Sosyal medyada DM kutum değişti

Sosyal medyada Dm kutusuna evlilik tekliflerinin geldiğini söyleyen Samat, "Sosyal medyada DM kutum değişti. Evlilik teklifleri filan alıyorum. Bu arada zayıfladığım için değil bu kiloda olduğum için geliyor o mesajlar. Ama ben kızlarınkilere bakıyorum. Diyet listesi atanlar oluyor abla bir baksana diyorlar. Ama doktor değilim yanlış bilgi vermemek için yorum yapmıyorum."

59 kilo olmak istiyorum

Tüp mide ameliyatıyla 93 kilo veren Samat, 16 kilo daha verip 59 kilo olmak istediğini belirtti "16 kilo daha vermek istiyorum. 59 olmak istiyorum devamı benim için sağlıksız olur. Vücudumda deformasyonlar oldu. Bir takım estetik operasyonları da geçirdim." dedi.

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu