Türkiye'den İdlib'e 85 tır insani yardım gönderildi

İdlib’e, Üsküdar Belediyesi öncülüğünde Sadakataşı Derneği ve Kızılay koordinasyonunda 85 tır insani yardım malzemesi gönderildi.

GÜNDEM 13.02.2020, 20:37 Burak!
Türkiye'den İdlib'e 85 tır insani yardım gönderildi

Rejim güçlerinin başlattığı saldırılar sonrası İdlib’e sığınan mülteciler için ‘‘Elden ele, gönülden gönüle, Üsküdar’dan İdlib’e’’ çağrısıyla başlatılan yardım çalışmaları kapsamında gıda, hijyen, kışlık kıyafet, soba, yakacak ve sağlık ürünlerinden oluşan 85 tır bölgeye ulaştırıldı.

Yardım malzemeleri Harem’den bölgeye gönderildi

Ocak ayında başlayan ‘‘Elden ele, gönülden gönüle, Üsküdar’dan İdlib’e’’ yardım kampanyası kapsamında toplanan 85 tır insani yardım malzemesi Harem’den geçtiğimiz pazar günü Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Sadakataşı Derneği Başkanı Kemal Özal ve vatandaşların katılımıyla bölgeye gönderildi.

Bölgeye ulaşan tırlar Sadakataşı acil yardım ekibi koordinasyonunda, resmi işlemleri tamamlanarak Hatay Reyhanlı’da bulunan Ceylanpınar sınır kapısından geçirildi.

İdlib’de zor şarlar altında yaşayan yaklaşık 4 milyon ihtiyaç sahibi içi bölgeye ulaştırılan yardımların dağıtımları önümüzdeki günlerde Sadakataşı ve Kızılay koordinasyonunda gerçekleştirilecek.

Sadakataşı Derneği Başkanı Kemal Özdal yapmış olduğu açıklamada; ‘‘4 milyon insanın küçücük bir alana hapsedildiği ve büyük bir dramın yaşandığı İdlib’e Üsküdar Belediyesi’nin öncülüğünde 85 insani yardım ulaştırdık. Bu kadar kısa sürede bu büyük yardımın toparlanmasında desteğe bulunan tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz. Bölgede bulunan ekibimiz koordinasyonunda yardımların dağıtımına yarından itibaren başlayacağız.’’ dedi.

Bölgeye gönderilen yardımlar hakkında konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ‘‘Milyonlarca kardeşimiz bölgede açlıkla, soğukla ve yoklukla mücadele ediyor. Burada yaşanan trajediye sessiz kalmayarak 85 tır insani yardım bağışlayan kıymetli hemşerilerimize teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Yorumlar (0)
23
açık