THY'nin 30 Mart tarihli tüm uçuşları belli oldu

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi Ankara ve İstanbul'da yapılacak iç hat uçuşlarını açıkladı. Yolcuların seyahat belgesine sahip olmaları ve uçuştan 4 saat önce havalimanında olmaları gerektiğini belirtti.

GÜNDEM 29.03.2020, 18:04 29.03.2020, 18:52 Burak!
THY'nin 30 Mart tarihli tüm uçuşları belli oldu

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararla şehirlerarası uçuşlara kısıtlama getirilmiş ve yolcuların valilik izniyle seyahat edeceği açıklanmıştı. Bu kapsamda Türk Hava Yolları da 14 büyükşehre sefer düzenleme kararı almıştı. Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla İstanbul’dan karşılıklı olarak Adana, İzmir, Kayseri, Erzurum, Gaziantep, Konya, Malatya, Samsun, Antalya, Diyarbakır, Ankara, Trabzon ve Van seferlerinin gerçekleştirileceğini açıkladı.

Türk Hava Yolları ( THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, koronavirüs önlemleri kapsamında Ankara'dan 10 farklı şehre gerçekleşecek tarifeli uçuşları açıklarken, seyahat belgesine sahip olan yolcuların 4 saat önceden havalimanına gelmeleri konusunda uyarıda bulundu.

30 Mart - 17 Nisan 2020 tarihleri arasında Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan 10 şehre yapılacak seferler açıklandı. Buna göre Ankara'dan İzmir, Antalya, Trabzon, Van, Adana, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Malatya ve Samsun'a seferler gerçekleştirilecek. Bu seferlere bilet satışları sadece uçuşun olduğu havalimanlarından seyahat belgesine sahip yolcular yararlanabilecek. Konuya ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yapan THY Genel Müdür Bilal Ekşi, "Ankara'dan gerçekleştirilecek iç hat uçuşlarına ait tarife ve duyuru aşağıdaki adreste olup, yolcularımızın seyahat izin belgesine sahip olmaları ve uçuş saatinden 4  saat önce bilet işlemleri için Havalimanına gelmeleri önem arz etmektedir" dedi.

Ekşi bunun yanında Twitter üzerinden İstanbul'dan yapılacak uçuşları da açıkladı.

Yorumlar (0)
17
hafif yağmur