Soylu: Mardin'e 300'e yakın havan mermisi atıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Mardin'e 300'e yakın havan mermisi atıldı." dedi.

GÜNDEM 12.10.2019, 13:24 12.10.2019, 14:16
Soylu: Mardin'e 300'e yakın havan mermisi atıldı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Fırat'ın doğusuna yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekâtı devam ediyor.

PKK/PYD'li teröristler, Barış Pınarı Harekâtı'nın başlamasının ardından Nusaybin'de sivilleri hedef almıştı. Nusaybin'de incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Mardin'e 300'e yakın havan düştü." ifadesini kullandı. 

Soylu'nun açıklamalarından önemli satır başları şöyle:

"Sivil halkın arasına gizleniyorlar"

"Karşıdan ne yaptıklarını görüyorsunuz. Çok ahlaksızca ve insafsızca bir şekilde sivillere atıyorlar. Özellikle çocuk parklarından ve hastanelerde kendilerini muhafaza etmeye çalışıyorlar, sivil halkın arasına gizleniyorlar. Dün ve bugün Nusaybin'de 11 sivilimiz şehit oldu, mekanları cennet olsun. Buradaki durumu Cumhurbaşkanımıza arz ettik, diğer bakan arkadaşlarımızla birlikte burayla ilgili değerlendirmeleri gece yarısı boyunca ortaya koymaya çalıştık."

"Kürt kardeşlerimiz bir daha bedel ödemeyecekler"

"Bir terör örgütüyle karşı karşıyayız ve terör örgütü yine aynı yalanlarla halka bu bedeli ödettirmeye çalışıyor. Havanlar karşı bölgeden geliyor. 300'ün üzerinde havan geldi buraya ve hiçbir ayrım gözetmiyorlar ama biz gerekli bütün tedbirlerimizi aldık. Bu konuda güvenlik güçlerimiz büyük bir gayret ortaya koyuyor. Yalanlarla yıllarca maalesef hepimiz biliyoruz ki istismar etme gayretinde oldular. Buna müsaade edilmeyecek. Burada yaşayan Kürt kardeşlerimiz çok bedel ödediler. Bir daha bedel ödemeyecekler. Bunu tamamen kapatacak bir dönemi açıyoruz."

"Teröre müsamaha etmeyeceğimizi göstereceğiz"

"Terör örgütünü bir çukura koyup öyle toprakla kapatacağız ki insanlarımız huzur içinde olacaklar. Biraz sabır... Ne yaptığımızı nasıl adımlar attığımızı biliyoruz. Teröre coğrafyamızın hiçbir yerinde müsamaha etmeyeceğimizi göstereceğiz. Herkes sabırlı olsun."

Yorumlar (0)
15
açık