Pompeo ve Çavuşoğlu görüştü

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Kovid-19 ve ikili ilişkilere" dair telefon görüşmesi yaptı.

GÜNDEM 19.05.2020, 09:56
Pompeo ve Çavuşoğlu görüştü

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, telefonda görüştüğü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Covid-19 (yeni tip Koronavirüs) salgınıyla mücadele konusunu ele aldıklarını açıkladı.

Yapılan görüşmeye ilişkin Twitter'dan açıklama yayımlayan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "Bugün Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kovid-19'la mücadelede ABD-Türkiye iş birliğini görüşmekten memnuniyet duydum. Türk ve ABD vatandaşlarını kendi ülkelerine getirmeye ve tedarik zinciri konularında iş birliği yapmaya devam edeceğiz." dedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus da ikili arasında yapılan görüşmeye ilişkin yazılı bir açıklama yayımladı.

Açıklamada yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadelede NATO'nun rolüne de vurgu yapıldığını kaydeden Morgan  Ortagus, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

"Bakan Pompeo bunun yanı sıra cömert kişisel koruyucu ekipman bağışları için de Türkiye'ye teşekkür etti. Ayrıca Bakan Pompeo ve Bakan Çavuşoğlu ekonomik ve güvenlik konularındaki ikili ilişkileri ele aldı."

Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu