Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar düşüyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yeni haftanın hava durumu raporu yayımlandı. Yapılan uyarılara göre sıcaklıkların bölgesel olarak 7 dereceye kadar düşeceğine dikkat çekildi.

GÜNDEM 08.03.2020, 23:46 Burak!
Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar düşüyor

Meteoroloji tarafından yeni haftanın hava durumu raporu yayımlandı. Yapılan son değerlendirmeye göre etkisini gösteren güneşli hava bu hafta yerini sağanak yağışa bırakıyor. Yeni haftanın ilk günlerinde batı bölgelerinden gelen yağışlı hava sistemi kendini gösterecek. Salı günü İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir, Antalya'da sağanak yağış etkili olacak. İşte Meteoroloji tarafından yayımlanan 9 - 13 Mart hava durumu tahmin raporu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, yarın ülkenin iç ve batı kesimlerinde hava parçalı ve çok bulutlu olacak. Kıyı Ege, Çanakkale, Denizli, Burdur, Antalya çevreleri ile Balıkesir'in batı kıyılarında yarın gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Salı günü ise yağış Marmara ve Ege’nin tamamıyla, İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz’in batısında kendini gösterecek. Yağışla beraber sıcaklıklarda da 6-7 derecelik düşüş olacak. Doğu Anadolu ve Güneydoğu genelinde güneş bolca görülüyor. Güneşli hava salı günü de devam edecek. Çarşamba ise Kars-Erzurum-Ardahan dolaylarında bulutlar biraz artacak.

Perşembe günü ise hava yurt genelinde açıyor. Yurdun büyük bölümünde güneşli hava etkisini gösterecek.

İşte Meteoroloji tarafından yayımlanan 5 günlük hava tahmin raporu:


 

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu