"Fabrika satandan milliyetçi olmaz"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin her tarafında huzur olmasını istiyoruz, Türkiye'nin her tarafında insanların huzur içinde yaşamasını istiyoruz." diye konuştu.

GÜNDEM 03.08.2019, 21:10 03.08.2019, 21:17
"Fabrika satandan milliyetçi olmaz"

Artvin il merkezi ve ilçelerinde iki gündür ziyaretlerine devam eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun son durağı Ardanuç oldu.

Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir'e ziyarette bulunan Kılıçdaroğlu, belediyenin önünde konuşma yaptı.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"GELECEKTE YİNE SEÇİMLER OLACAK"

"Bu sefer milletvekili seçimleri olacak. Bu sefer sadece Ankara'da, İstanbul'da, İzmir'de, Adana'da, Mersin'de, Aydın'da değil, Türkiye'nin her tarafında da bahar olmasını istiyoruz. Türkiye'nin her tarafında huzur olmasını istiyoruz, Türkiye'nin her tarafında insanların huzur içinde yaşamasını istiyoruz. Benim siyasetten bireysel olarak beklediğim hiçbir şey yok, çok şükür. Herhangi bir sorunum da yok ama bu topraklarda, bu memlekette, her karış toprağında insanımız yaşıyor. Eğer bir çocuk yatağa aç girerse ben o gece rahat uyuyamam. İsterim ki her evde huzur olsun, her evde bereket olsun, isterim ki her insan kendi bulunduğu beldenin, mahalle olur, köy olur, büyük bir metropol olur, caddesinde, sokağında yürürken insan onuru ile bağdaşan bir öz güven içinde yürüsün."

"O KİŞİNİN MİLLİYETÇİLİĞİNDEN ENDİŞE DUYARIM"

"Gerginliklerden bu toplumu çekip çıkarmamız lazım ve üreten Türkiye kavramını bu toplumun dokularına işlememiz lazım. Ben de söyleyeceğim, siz de söyleceksiniz. Fabrikalarda üretmemiz lazım ama devletin fabrikalarını birilerine verirseniz ve şimdi de sıra geldi, tank palet fabrikasını Katar ordusuna verirseniz bu, beni rahatsız ediyor, vicdanen de rahatsız ediyor, milliyetçi olarak da rahatsız ediyor. O nedenle özellikle ülkücü kardeşlerime seslenmek isterim. Bir ülkenin, bir ordunun silah fabrikasını yabancı bir orduya satıyorsanız satan kişinin milliyetçiliğinden endişe duyarım. Satan kişi asla milliyetçi değildir. Benim için milliyetçilik kendi fabrikasına sahip çıkmaktır. Kendi fabrikasına sahip çıkmayandan milliyetçi olmaz."

Yorumlar (0)
31
az bulutlu