Erdoğan: "UBER korsan taksiciliktir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "UBER olayının korsan taksicilikten bir farkı yok. UBER konusu bizde bitmiştir." diye konuştu.

Erdoğan: "UBER korsan taksiciliktir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde İstanbul esnaf ve sanatkarları iftarda buluştu. 

Ticareti olarak kullanılan araçların yenilenebilmesi adına ÖTV'yi sıfırladıklarını kaydeden Erdoğan, "Gerekirse bu ay sonunda biten bu uygulamanın süresini uzatabiliriz." dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşması...

"İstanbul'u dünya şehri haline getirdik, eksiklerimizi beraber çözeceğiz. Önümüzde çözülemeyecek hiçbir mesele, aşılamayacak hiçbir engel yoktur. Taksi şoförlerimizin çağın gerekleriyle donatılması gerekiyor. Ticari olarak kullanılan araçların yenilenmesi için ÖTV'yi sıfırlamıştık."

"UBER DİYE BİR ŞEY YOK"

"Bizim literatürümüzde UBER diye bir şey yok. UBER olayının korsan taksicilikten bir farkı yok. UBER konusu bizde bitmiştir. Böyle bir şey yok."

"18 SANDIĞIN DÖKÜM CETVELİ BULUNAMADI"

"1963'de şüpheye dayalı olarak seçimler iptal edilmiştir. Üstelik YSK'nın resmen tespitini yaptığı tek sorun bu da değildir. Gerekçeli karara göre 18 sandığın sayım döküm cetveli bulunamamıştır. 754 sandığın başkanı açıkça kanuna aykırı şekilde atanmıştır. İşte hırsızlık buradadır. İki adayın arasındaki oy farkı 13 bin 729. Sandık kurulu üyeleri ve sandıklarla ilgili bu mesele değerlendirildiğinde oylar şüpheli hale gelmektedir. Böyle bir durumda seçimin yenilenmesinden daha tabi ne olabilir."

"HEM YSK'YA HEM AK PARTİ'YE SALDIRIYORLAR"

"Birileri bu karar sebebiyle hem YSK'ya hem de AK Parti'ye saldırıyor, hakaret ediyor. Acaba bizim ne yapmamızı bekliyorlardı? Ne yaparlarsa yapsınlar, biz milletimizin hakkını hukukunu sürdürmeye devam edeceğiz. Sandıktan çıkacak sonuca saygımız vardır. Yeter ki alavare dalavere yapmasınlar. Yaklaşmakta olan Kadir Gecenizi tebrik ediyorum. Her birinize bereketli, bol kazançlı, huzurlu çalışmalar diliyorum. Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum."

"HIRSIZIN HİÇ Mİ SUÇU YOK"

İstanbul halkının bir yanda 212 bin diğer yanda 30 bin oyuna halel gelmesine göz mü yummalıydık? 31 Mart'ta gerçekten hakkıyla seçimi kazanmışsanız 23 Haziran'da yine kazanırsınız. Ortada yargı kararıyla da kesinleşmiş olan vahim şüpheler varken seçimin yenilenmesine böylesine şiddetli bir şekilde karşı çıkılmasını doğrusu manidar görüyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar biz milletimizin hakkını, hukukunu savunmayı sürdüreceğiz. Sandıklara yeteri kadar sahip çıkamadığımız için bizim eksiğimizin, hatamızın, yanlışımızın da bir nebze payı var. Peki hırsızın hiç mi suçu yok?

Hakan Öksüz

Hakan Öksüz 1992 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlköğrenimini ve ortaöğrenimini Trabzon’da yaptı. Gazi Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Anadolu Ajansında muhabir olarak çalıştı. Daha sonra bir internet haber portalında editör olarak görev aldı. Öksüz, 2018 yılından bu yana Habernediyor.com’da editör olarak görev yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER