Erdoğan: Berlin'deki cami baskınını şiddetle kınıyorum 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya'nın başkenti Berlin'de bulunan Mevlana Camisi'ne yapılan polis baskınını kınadı.

GÜNDEM 23.10.2020, 22:22 24.10.2020, 10:15 Hanife
Erdoğan: Berlin'deki cami baskınını şiddetle kınıyorum 

Almanya’daki Mevlana Camii’nde polislerin yaptığı baskını şiddetle kınayan Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Berlin'deki Mevlana Camii'nde sabah namazı saatinde gerçekleştirilen, Avrupa'yı Orta Çağ karanlığına her geçen gün biraz daha yaklaştıran ırkçılık ve İslam düşmanlığından beslendiği apaçık ortada olan, inanç hürriyetini tümden yok sayan polis operasyonunu şiddetle kınıyorum." 

Yıllar boyu demokrasinin, insan haklarının ve özgürlüklerin beşiği olarak anılan Avrupa’nın, bugün farklılıklarıyla savaşan bir yapıya büründüğünü belirten Erdoğan ifadelerine şunları da kaydetti.

“Türkiye olarak, hiçbir gerekçenin kutsal bir mabedin hoyratça çiğnenmesine zemin oluşturamayacağına inanıyoruz. Mevlana Camii cemaatine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Dünyanın neresinde ve ne şekilde olursa olsun; ırkçılıkla, yabancı karşıtlığıyla ve İslam düşmanlığıyla mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdüreceğiz."
 

Yorumlar (0)
26
açık