Erdoğan: Alçaklar camiden yayın yaparken CHP'liler zevkten dört köşe oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de bulunan bazı camilerin hoparlörlerine sızılarak "Çav Bella" çalınmasına ilişkin, "İzmir'de camilerin hoparlörlerine sızan alçaklar saygısızca yayınlar yaparken o ildeki CHP yöneticileri zevkten dört köşe sosyal medyadan bu rezilliği aktarıyor." ifadelerini kullandı. 

GÜNDEM 22.05.2020, 15:21 22.05.2020, 15:48
Erdoğan: Alçaklar camiden yayın yaparken CHP'liler zevkten dört köşe oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karşıyaka, Konak, Buca ve Çiğli ilçelerinde bulunan camilerin hoparlörlerine sızılarak "Çav Bella" çalınmasına tepki göstererek, "İzmir'de camilerin hoparlörlerine sızan alçaklar saygısızca yayınlar yaparken o ildeki CHP yöneticileri zevkten dört köşe sosyal medyadan bu rezilliği aktarıyor. Bunların hayalinde cami minarelerinden ezan yerine başka ses duymak vardır." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Şundan emin olsunlar bu milletin son ferdinin son damla kanı toprağı ıslatmadan o hayallere kavuşamayacaklar. CHP'nin bu halkın ortak değerlerini istismar ettiğini artık herkes görüyor." şeklinde konuştu. 

"Bu ülke, CHP ile ekmek buhranını yaşadı"

Türkiye için "buhran"ın yabancı bir kavram olmadığına dikkat çeken Erdoğan, "Bu ülke geçmişte CHP döneminde yeterli ekmek bulamadığı için karne ile ekmek buhranını yaşamıştır. Yaşatan kimdir? CHP. Bu ülke geçmişte demokrasiyi açık oy gizli tasnif olarak gören faşist kafanın buhranını yaşamıştır." dedi. 

Erdoğan, "Salgın başladığında CHP'liler garip bir heyecana kapıldı. Hükümet yıkılacak meydan kendilerine kalacaktı. Rabbimin yardımı ve milletimizin desteğiyle bu salgın krizini geride bırakıyoruz." açıklamasını yaptı. 

Yorumlar (0)
13
açık