AK Parti'den "yüzde 50+1" açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Çelik, Cumhurbaşkanı seçiminde yüzde 50 artı 1 oy ile seçilmesiyle ilgili, "AK Parti'nin gündeminde böyle bir mesele yok, Faruk Çelik kendi kişisel görüşünü söylemiş." diye konuştu.

GÜNDEM 02.10.2019, 18:29 02.10.2019, 19:00
AK Parti'den "yüzde 50+1" açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik gündeme dair önemli açıklamalar yaptı.

Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin 1. yılının dolduğunu hatırlatan Çelik, "Herkes çıkar hesaplarıyla yan çizmeye çalışırken, Türkiye adaletin tahakkuku için ilkeli süreç yürüttü. Birileri bunu Türkiye ile Suudi Arabistan arasında ikili mesele haline getirmeye çalışıyor. Bu kesinlikle söz konusu değildir, Kral ve tabii ki Suudi Arabistan halkı tartışmaların dışındadır." ifadelerini kullandı.

"Komplo teorilerini içeren birtakım yorumlar"

Çelik, Cumhurbaşanı Erdoğan'ın ABD ziyareti sırasındaki temaslarına ilişkin, "Temaslarla ilgili bir tanesini öne çıkarıp garip komplo teorilerini içeren birtakım yorumlar görüyorum. Halbuki bütün bu temaslar, kapsamlı bir şekilde Cumhurbaşkanımızın Amerika ziyaretlerinde gerçekleştirdiği, farklı kimliklere saygıyı, farklı kimliklerle diyaloğu önemseyen diyalogların bir parçasıdır." diye konuştu

Güvenli Bölge konusunda da açıklamalarda bulunan Çelik , "AB'deki bazı odaklar, Türkiye'nin demografik yapıyı değiştirmek istediği yaklaşımına giriyorlar. Bu baştan aşağı yalandır." ifadelerini kullandı.

"Güvenli Bölge" açıklaması

"Güvenli Bölge" konusuna da değinen Çelik , "AB'deki bazı odaklar, Türkiye'nin demografik yapıyı değiştirmek istediği yaklaşımına giriyorlar. Bu baştan aşağı yalandır. Birtakım AB yetkilileri, Türkiye'ye ek mali yardımdan bahsediyor bu rüşvet siyasetidir." dedi.

CHP'nin Suriye konferansını da değerlendiren Çelik "Güvenli Bölge'ye 'soykırım koridoru' diyen birisinin konferansa davet edilmesi ibretlik bir durumdur." diye konuştu. 

"Faruk Çelik'ın kendi görüşü"

Ömer Çelik, İstanbul'daki deprem toplantısı hakkında "Her kesim davet ediliyor. İş üretmek yerine kişisel konularla gündeme gelenlerin bu süreçte fayda üretmeleri beklenmiyor." değerlendirmesini yaptı.

Çelik, Cumhurbaşkanı seçiminde yüzde 50 artı 1 oy ile seçilmesiyle ilgili ise, "AK Parti'nin gündeminde böyle bir mesele yok, Faruk Çelik kendi kişisel görüşünü söylemiş." ifadelerini kullandı.

Afetler için toplanan paralar nereye gitti?

AK Parti Sözcüsü Çelik, afetler için toplanan vergilere ilişkin iddialarla ilgili, "Bu paraların çok üstünde afete hazırlık harcaması gerçekleştirildi. Saklanan bir şey yok." yorumunu yaptı.

Yorumlar (0)
20
açık